Jednonohý lid Čanki knižně

Vydáno 28.03.2007 | autor: redakce

Dávná legenda o jednonohém lidu Čanki neinspirovala pouze známou kapelu Čankišou, ale i mnohé další umělce, a tak začátkem léta vyjde u vydavatelství Julius Zirkus knížka nazvaná Ukopnutý palec aneb Příběhy lidu Čanki.

Jednonohý lid Čanki knižně Jednonohý lid Čanki knižně

Poté, co se na internetu začaly objevovat příběhy o Čankiích, jejichž autorem je tajemný Xylas, se kapela Čankišou rozhodla oslovit pestrou paletu umělců. Ti na základě legendy o jednonohém národu napsali velmi originální příběhy či povídky, které souborně vyjdou pod názvem Ukopnutý palec aneb Příběhy lidu Čanki.Seznam autorů je opravdu pestrý: např. kníže pornofolku Záviš, známý literát Marián Palla, prozaik Štěpán Kučera, výtvarník Rostislav Pospíšil, fyzický básník Petr Váša, překladatel a příležitostný textař Jiří Strážnický, barový povaleč s tužkou v ruce Karel Rous, grafik a muzikant René Senko, překladatel i nakladatel Jan Mattuš. Každý příběh doprovodí kresba, která je ve většině případů zhmotněním vizuální představy jednonožců daného autora.

www.njz.cz
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím