Monty Python na českém jevišti

Vydáno 29.04.2007 | autor: redakce

Již 17. června proběhne v Divadle Rokoko premiéra inscenace Monty Pythonův létající kabaret, která přiblíží humor této kultovní britské skupiny komiků.
Těšit se můžete např. na skeče o smrtícím vtipu, ministerstvu švihlé chůze, mrtvém papouškovi či obraně proti čerstvému ovoci. Po dlouhých jednáních se MDP jako prvnímu divadlu v České republice podařilo získat autorská práva na převedení montypythonovských skečů na jeviště. Půjde o výběr z toho nejlepšího, co skupina natočila. Diváci se mohou se těšit na opravdu bezbřehý a místy i brutální slovní i situační humor plný fantazie a nečekaných zvratů. Petr Svojtka, režisér inscenace a umělecký šéf MDP, o záměru převést slavné televizní skeče na divadelní prkna říká, že se v jeho pojetí nebude jednat o napodobeniny televizních pořadů, ale o adaptaci vycházející z původních textů v překladu Petra Palouše, rozšířenou například o osobní vklad herců."Rozhodně se nebudeme snažit o věrnou kopii. Vycházíme z poetiky Monty Pythonů i z literární podoby skečů, televizním zpracováním se necháme inspirovat. Ovšem bude to jen prvotní inspirace - chtěl bych, aby to byl jistý startovní bod, záminka k improvizacím a herecké kreativitě, rozehrávání a chcete-li blbnutí", říká Svojtka.
Pro inscenaci si režisér Petr Svojtka a dramaturg Jiří Janků vybrali takové herce, o kterých jsou přesvědčeni, že se nespokojí s pouhým kopírováním pythonovských skečů, ale budou je na zkouškách tvůrčím způsobem rozvíjet.Dramaturg Jiří Janků k tomu dodává: "Počítáme s jejich částečným autorským vkladem. S Vasilem Fridrichem, Radimem Kalvodou a Hynkem Čermákem jsme si již několik inscenací na podobném principu vyzkoušeli v Divadelním sdružení CD 94 a víme, že dar takto pracovat mají. Stejně tak Jiří Hána. Nováčky v tomto směru pro nás budou Roman Štabrňák a Barbora Poláková, studenti DAMU."

www.mestskadivadlaprazska.cz/divadlo-rokoko
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím