Majáles: Almužna pro študáky?

Vydáno 15.05.2007 | autor: redakce

Studentské oslavy jara šlo strávit mnoha způsoby: studijně se státnicemi za chrbátem, uvolněně s lahví v ruce, intelektuálně s knihou v parku nebo hudebně s tunami prachu na Majálesu 2007.

Majáles: Almužna pro študáky? Majáles: Almužna pro študáky?

MAJÁLES
1.-2. 5. Výstaviště Incheba, Praha


Loňský ročník Majálesu se zhroutil v základech hlavně organizačně, prostor s nedomyšleně vyřešeným přesunem mezi pódii byl letos nahrazen třemi scénami, gentlemanskými spojovacími chodníčky, spoustou stánků s jídlem a pitivem, minimem front a kvalitním toi toi městečkem. Za 250 korunek tak studenti a přátelé jara dostali bohatý program se zahraničními „legendami“, spoustu sluníčka a otázku k zamyšlení.Tři žánrově vyvážené scény s tuzemskou hudební „high society“ a nostalgické úderky (Dog Eat Dog, Clawfinger) přitáhly přes 25 000 lidí, což je na jednu stranu úspěch, ale vzhledem k ceně vstupného se není čemu divit. Dramaturgie festivalu šikovně propojila několik hudebních stylů (ska, hip hop, drum and bass) v monolitní celek a chytře tak pokryla širokou cílovou skupinu. Shodou okolností se podařil i jeden excelentní kousek – po několika letech se na jednom pódiu setkaly legendy českého hip hopu WWW a PSH.Kdyby chtěl někdo vyšťourat chyby, dalo by se jich naservírovat hned několik (špatná organizace u vchodu, časový harmonogram koncertů atd.). Ambicióznost celého projektu, minimální reklamní „masírka“ uvnitř areálu a solidní, i když velmi opatrný a nijak inovátorský line-up nicméně do budoucna slibují zajímavou tradici, střetávající sice zaběhnuté kapely s nutnou festivalovou vatou, zato s minimální finanční zátěží pro fanoušky, kteří tak dostanou za málo peněz tuny muziky. A to hlavně v dnešní době potěší vždycky.

text Marek Pros foto Chemik

Podívejte se na Majáles Chemikovým objektivem přímo zde.

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím