ČERSTVÉ BANÁNY OD MONKEY BUSINESS

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

MONKEY BUSINESS mají připravený repertoár na třetí album, které zřejmě začnou nahrávat už tento měsíc. Na desku počítají s asi dvanácti skladbami. Termín vydání není sice pevně stanoven, ovšem podle zpěváka MATTHEW RUPPERTA by mohla vyjít ještě před letními prázdninami.
Písničky zatím vznikají „podomácku“ a je otázkou, zda budou MB natáčet v některém z profesionálních studií, nebo zvolí originální způsob nahrávání přímo v bytě Romana Holého (viz rozhovor v R 1/03). Zrodu alba bude každopádně asistovat jejich dvorní sound inženýr Pavel Větrovec. A podobně jako na první a druhé desce se skupina poohlíží po zahraničních hostech. V tuto chvíli kapela teprve vymýšlí texty, které pak do finální verze přebásní a přeloží (stejně jako na předešlých albech) Vratislav Šlapák. Jedna z nových věcí má pracovní název Fresh Bananas, a prý pojednává o gruppen sexu. Vůbec celá koncepce alba se bude zřejmě točit kolem sexu a problémů s ním souvisejících. Dalším žhavým kandidátem na třetí studiovku je píseň Supergay, kterou fanoušci dobře znají z koncertů, neboť ji Monkeys hrají už od svých začátků. Tyto a další novinky by měly zaznít v květnu na velkém koncertě v Praze – o termínu a místě konání budeme informovat.

Mimoto se dokončuje videoklip na Partyshit v režii Zdeňka Suchého, do této chvíle však není jisté, zda ho někdy uvidíme: „Ten klip je tak drsnej, že nevím, jak to s ním dopadne. Já osobně na něm nic závadnýho nevidím, ale je otázkou, jestli ho někdo bude mít odvahu odvysílat. Až na Noc s Andělem, kde jsou nám nakloněný, bych na to moc nesázel. Nechci ale prozrazovat nic konkrétního a doufám, že se ho dočkáte,“ vzkazuje Matthew.

Na Monkey Business se můžet těšit 14. března na Žebříku 2002 v plzeňské hale Lokomotivy, kde vystoupí na závěr slavnostního předávání cen.
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím