Bajofondo v Lucerna Music Baru

Vydáno 04.03.2008 | autor: redakce

Bajofondo, autoři hudby k filmům Amores Perros, 21 gramů a Zkrocená hora, vystoupí 10. dubna v pražském Lucerna Music Baru. Představí nám své nové album.

Bajofondo v Lucerna Music Baru Bajofondo v Lucerna Music Baru

Kapela se původně jmenovala Bajofondo Tango Club a jejich první dílo bylo zároveň prvotinou labelu Vibra, což je divize labelu Surco, která se věnuje elektronické hudbě a jejím křížencům s různými druhy latinskoamerické muziky. Na desce, která byla vydána v listopadu roku 2002, hostuje celá řada umělců.
Za zmínku určitě stojí Jorge Drexler, Adriana Varela, Cristóbal Repetto, Adrián Iaies, Didi Gutman, Pablo Mainetti a další.

Bajofondo Tango Club rychle způsobilo senzaci v Argentině i po celém světě díky svým originálním propozicím; jeho skladby se hodí jak do klubů, tak na taneční party. Album získalo v Argentině prestižní cenu Premio Gardel v kategorii „nejlepší album elektronické hudby“ a zároveň získalo cenu Latin Grammy v kategorii „nejlepší instrumentální popové album“. Alba se celosvětově prodalo více než 300 000 kusů, v Argentině bylo třikrát platinové.Během posledních pěti let koncertovalo Bajofondo takřka nepřetržitě v rámci různých turné po celém světě. Tak koncertní šňůra pokračovala a Bajofondo nabíralo na síle, tak to, co začalo jako kombinace elektroniky a samplů s akustickými a elektrickými nástroji, se postupně vyvinulo v kapelu, která prakticky vše hraje živě a podíl sekvencí a programování snížila na minimální úroveň. V současnosti kapelu tvoří osm členů.

V důsledku této hudební expanze začalo Bajofondo do svých vystoupení integrovat prvky latinskoamerické foklorní hudby, takže když přišel čas nahrát nové album, rozhodli se odstranit „Tango Club“ ze svého názvu a zkrátit ho tak na prosté Bajofondo. Nové album Mar Dulce bylo nahráno „naživo“ – všichni členové kapely hráli ve studiu společně, jako kdyby byli rockovou nebo jazzovou kapelou, což je úplně odlišný přístup od toho, jaký byl použit na první desce.

zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím