Kaiser Chiefs na Rock for People

Vydáno 12.03.2008 | autor: redakce

Festival Rock for People, který proběhne začátkem července, odkryl hlavní tahák letošního ročníku. Na bývalé vojenské letiště v Hradci Králové přijedou 3. července britští Kaiser Chiefs.

Kaiser Chiefs na Rock for People Kaiser Chiefs na Rock for People

Rocková skupina Kaiser Chiefs pochází z Leedsu. Byla založena v roce 1997 a dnes ji tvoří Ricky Wilson (zpěv), Andrew 'Whitey' White (kytara), Simon Rix (baskytara), Nick 'Peanut' Baines (klávesy) a Nick Hodgson (bicí). První album skupiny Kaiser Chiefs vyšlo v roce 2005. Album s názvem Employment bylo inspirována novou vlnou a punkem. Hned první deska zaznamenala nadšené ohlasy.Úspěch Kaiser Chiefs je založen na koncertních vystoupeních. Již v roce 2005 hráli na hlavním podiu festivalu v Glastonbury, v tom samém roce byli pozváni na koncert Live Aid do Philadelphie, kde otevírali program společně se Stevie Wonderem. V následujícím roce již hráli největší možné koncerty ve Velké Británii: dvě vystoupení odehráli v londýnském Alexandra Palace a další dva na Millenium Square v domovském Leedsu.Do toho přišla vystoupení na festivalech v Readingu a Leedsu, na T In The Park a Oxygen festivalu. Skupina Kaiser Chiefs bude v létě 2008 vystupovat jako první headliner největších evropských festivalů: Rock Werchter, Isle of Wight Festival, Roskilde, Southside a Hurricane. Pořadatelé Rock for People proto k účasti Britů na českém festivalu dodávají: "Je nám velkou ctí, že mezi těmito slavnými evropskými festivaly bude i Rock for Poeple v České republice."

Na vystoupení Kaiser Chiefs se jejich domácí fanoušci mohou těšit 3. července 2008.
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím