Colours of Ostrava se rozrůstají, zahrát přijede John Lydon ze Sex Pistols

Vydáno 17.03.2011 | autor: PR

John Lydon alias Johnny Rotten, zpěvák legendárních Sex Pistols, přiveze do Ostravy svoji kapelu Public Image Ltd.

Colours of Ostrava se rozrůstají, zahrát přijede John Lydon ze Sex Pistols Colours of Ostrava se rozrůstají, zahrát přijede John Lydon ze Sex PistolslydonostravaJohn Lydon: starý punk nerezaví. Až na ty vlasy..."Formace vznikla v roce 1978 po rozpadu Sex Pistols a nabídla zvuk zcela vzdálený punkovým výkřikům: více experimentální, založený na pomalejších temných basových rytmech, spojující avantgardní rock, dub, reggae i noise," říká Zlata Holušová, ředitelka a dramaturgyně festivalu. Raná alba Public Image Ltd. jsou považována za jedny z nejzajímavějších v postpunkové éře.

"Chceme vyjadřovat věci tím nejpřímějším způsobem. Rock´n´roll a to, co se z něho stalo, to už nedovede, a proto nejsme rock´n´rollová skupina, ale společnost," vysvětlil tehdy natěšeným a zklamaným punkerům baskytarista Jah Wobble, který s Johnny Rottenem a kytaristou Keithem Levenem v té době Public Image Ltd. tvořil. Jah Wobble – dnes fenomén dubové a world music scény – Public Image opustil v roce 1980 a načal tím personální smršť. Lydon složení totiž hodně měnil s tím, kam směřovala jeho autorská intuice.

K dalším potvrzeným zahraničním kapelám Colours of Ostrava (14. - 17. 7.) patří: Grinderman (UK), Youssou N´Dour (Senegal), The Horrors (UK), Apollo 440 (UK), Swans (US), Semi Precious Weapons (US), The Herbaliser (UK), Blackfield (UK / ISR), Balkan Brass Battle s Fanfare Ciocarlia (Rumunsko) a Boban i Marko Marković Orkestar (Srbsko), Andreya Triana (UK), Joan As Police Woman (US), N.O.H.A. (ES, D, USA, CZ), Dubioza Kolektiv (Bosna a Hercegovina) a další.zdroj: ArtsMarketing.cz, mp

zavřít