BRMC charakterizují novou desku

Vydáno 07.03.2010 | autor: PR

Americká kapela Black Rebel Motorcycle Club (BRMC), která je známá hlavně v USA a Velké Británii svým stylem na pomezí garážového rocku, blues, folku a psychedelie, vydává 8. března 5. studiové album nazvané Beat The Devil´s Tattoo.

BRMC charakterizují novou desku BRMC charakterizují novou desku

Kapela desku napsala během šesti měsíců ve Filadelfii ve stejné sklepní místnosti, kde vzniklo před čtyřmi lety album Howl. Díky nové bubenici jde o zlomový moment v jedenáctileté historii, která uplynula od prvních koncertů v sanfranciských klubech baskytaristy Roberta Levona Beena a kytaristy Petera Hayese.

„Je to pro nás nový začátek, přicházíme s novou vizí,“ tvrdí kapela. „Zvuk Beat The Devil’s Tattoo pochází odevšad a odnikud zároveň, bere posluchače na hudební cestu po USA – od pivem páchnoucích texaských motorestů až po punkové kluby ve sklepech newyorských domů. Album vibruje syrovou sexuální energií a přetavuje předešlé desky do nového stylu,“ charakterizují svoji hudbu.

 


Kapela jej nahrála za rekordní čtyři dny. „Nejtěžší bylo vybrat z původních dvaceti tří písní těch třináct, které jsme pak na desku použili,“ tvrdí Been a pokračuje: „Všechno šlo hodně lehce, bez starostí. Takový pocit jsem měl poprvé od té doby, co jsme spolu nahrávali vůbec poprvé.“

 

Název alba je inspirovaný povídkou A. E. Poea The Devil In The Belfry. „Leah mi jednou dala knihu povídek E. A. Poea, která mě úplně pohltila. Spojení 'Beat The Devils Tattoo' mě hned zaujalo. Hledal jsem jeho původ. Našel jsem, že to původně znamenalo 'zvuk bubnu nebo trubky, který svolával vojáky po soumraku do tábora'. Dnes se to ale používá, když někdo nevědomky bubnuje prsty na stůl nebo si neustále podupává nohou,“ vysvětluje původ názvu Been.

 


Podobně jako tento titul alba i kapela samotná stojí na hraně temnoty, do které se ale nikdy neponoří. Písně o sebedestrukci a vykoupení, o zlomených srdcích a extatické lásce se vydávají na velmi osobní půdu. Jako u nejlepších písničkářů BRMC převádějí pocity do hudby, hudbu do textu a vydávají se na cestu hluboko dovnitř duše. „Pro mě hudba spojuje všechno se vším, to je světlo,“ uzavírá Been. „A jestliže jsme schopni napsat něco, co se někoho dotkne, nebo díky tomu někdo něco cítí, pak je to světlo oslepující.“

zdroj: ArtsMarketing
zavřít