Bez koncertů se nudí i Metallica. Letos možná natočí desku, zatím posílá izolovanou verzi Blackened

Vydáno 04.05.2020 | autor: redakce

Lars Ulrich připustil, že by se Metallica mohla během pár měsíců sejít ve studiu. Fanoušky v izolaci mezitím baví virtuálním turné archivních koncertů i separovanou verzí skladby Blackened.

Bez koncertů se nudí i Metallica. Letos možná natočí desku, zatím posílá izolovanou verzi Blackened Bez koncertů se nudí i Metallica. Letos možná natočí desku, zatím posílá izolovanou verzi Blackened

„Každý z nás se teď nachází na jiném místě, dokonce v jiném státě. Ale jedno téma našich konverzací se stále vrací: Jak teď máme jít dál? Jak bude vypadat několik dalších měsíců? Jak bude vypadat zbytek roku?,“ přiblížil Lars Ulrich v rozhovoru pro ekonomický blog Salesforce videokonference, jež Metallica pořádá každý týden.

LIVE: Metallica v Letňanech - Grandiózní show s pyrotechnikou, lasery a výbornými písněmi rozpálila 70 tisíc lidí

Bubeník také dodal, že pravidelné konverzace se postupně stáčí k tématu nového alba. „Říkáme si, že bychom se během měsíce nebo dvou mohli všichni čtyři potkat ve studiu tady na severu Kalifornie. Tedy pokud se pravidla karantény a nařízení zůstávat doma uvolní,“ sdělil Ulrich.

Metallica mezitím spustila virtuální turné a každé pondělí zveřejňuje záznam archivních koncertů. Zatím poslední "zastávkou" byl koncert v městě Muskegon ve státu Michigan z 1. listopadu 1991.

V březnu kapela také spustila systém předplatného Metallica Vinyl Club, letos plánuje vydat čtyři sedmipalce s raritními nahrávkami a demoverzemi pro zaryté fanoušky. 

Aktuální novinkou je lehce komorní verze skladby Blackened, jíž heavymetalový kvartet nahrál ve složení James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett a Robert Trujillo z bezpečí svých domácích studií.

„Tady je něco malého, co jsme pro vás připravili v posledních pár dnech. Doufáme, že jste všichni zdraví a v bezpečí,“ uvedla video skupina na sociálních sítích. Skladba Blackened vyšla v roce 1988 na albu ...And Justice For All a jejím tématem je destrukce životního prostředí.

red, oh

Témata: Metallica, James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett, Robert Trujillo, nové album, metal 

Mohlo by Vás zajímat

zavřít