David Gilmour oznámil datum vydání připravovaného alba, láká na něj novým singlem

Vydáno 25.04.2024 | autor: iREPORT

Frontman Pink Floyd David Gilmour chystá sólové album Luck and Strange. Předznamenává ho singl The Piper 's Call, který měl premiéru ve čtvrtek 25. dubna. Album nahrával Gilmour v posledních pěti měsících v Brightonu a Londýně, podílela se na něm i jeho manželka Polly Samson.

David Gilmour oznámil datum vydání připravovaného alba, láká na něj novým singlem David Gilmour oznámil datum vydání připravovaného alba, láká na něj novým singlem

Na nové sólové album Davida Gilmoura si museli jeho fanoušci počkat dlouhých devět let. Vyjít by mělo 6. září a jak muzikant prozradil, spolupracoval na něm s manželkou Polly Samson, která už dříve sdílela na svém instagramu fotografie frontmana Pink Floyd z nahrávacího studia. Podle všeho se na písních podílela především po textové stránce.

RECENZE: David Gilmour znovu vnesl život do Pompejí

Páté sólové album Gilmoura bude obsahovat celkem devět skladeb, přičemž osm z nich bude originálních a v jednom případě půjde o cover. Konkrétně zpěvák předělal skladbu Between Two Points od Montgolfier Brothers. Na nové desce se podíleli Gilmourův dlouholetý spoluhráč a baskytarista Guy Pratt a Roger Eno, bratr známějšího producenta Briana. Dále také baskytarista Tom Herbert a bubeníci Adam Betts, Steve Gadd a Steve DiStanislao.

Nahrávka vznikala v posledních pěti měsících v Brightonu a Londýně. Jako první singl z něj Gilmour vydává skladbu The Piper 's Call. Jejím tématem je smrtelnost. Jak už dříve avizovala hudebníkova manželka, toto téma se bude prolínat vzhledem ke Gilmourově věku více písněmi.

Pink Floyd se už na pódia nevrátí. "Skončili jsme," vyvrátil spekulace David Gilmour

Svou zatím poslední studiovku Rattle That Lock vydal Gilmour v roce 2015. Od té doby vydával pouze samostatné singly. Od roku 2016 navíc nekoncertoval, a tak se příznivci hudebníka těší, že ho třeba uvidí znovu na pódiu. 

red, foto: IG Polly Samson, FB Davida Gilmoura, Sony Music
Témata: David GilmourPink Floyd, nové album

Mohlo by Vás zajímat

zavřít