Free Mondays v Roxy slibují na listopad dream pop, rock'n'roll i shoegaze

Vydáno 06.11.2017 | autor: redakce

Listopad bude v ROXY a NoD každé pondělí pořádně nabitý. Jakto? Na Free Mondays míří totiž zahraniční formace, které vynikají svou profesionalitou, ale hlavně přivezou zajímavý průřez všech žánrů. Kdo rád dream pop, osloví ho turečtí The Away Days. Koho bere rock'n'roll ala 60's, určitě ho budou bavit Ivan & The Parazol z Maďarska. Australští Pretty City zase dají ochutnat trochu toho shoegaze a celý měsíc zakončíme na melancholické vlně trip hopu s Overland Inn.

Free Mondays v Roxy slibují na listopad dream pop, rock'n'roll i shoegaze Free Mondays v Roxy slibují na listopad dream pop, rock'n'roll i shoegaze

 

6.11. FREE MONDAYS w/ The Aways Days (TR), support: Pink Gloves (CZ).


The Away Days

Turecká formace The Away Days měla za svou kariéru možnost sdílet stage s takovými jmény jako Banks, Belle & Sebastian, Massive Attack, Portishead, Wild Beasts, Unknown Mortal Orchestra, Local Natives. Někdo by mohl říci, že shoegaze a dream pop z Istambulu nebude nikdy fenoménem, ale opak je pravdou. Jejich songy se stali například i oblíbenými pro kampaně značek H&M, Topshop nebo Cheap Monday, což jasně dokazuje i statisícové views YouTube videí. Jejich live shows navíc mají toho správného atmosferického ducha.

LIVE: Goldfrapp se lesknou i ve tmě

Pink Gloves

Pražská synthpopová kapela Pink Gloves vznikla před čtyřmi lety. Původně šlo o jednočlenný projekt zpěváka a producenta Petra Plisky, který se začátkem roku 2016 potkal s Jáchymem Krohem (klávesy) a tak vznikla nová éra kapely. Do sestavy postupně přišli ještě Matvei Podgornov (basa) a Václav Miškovský (bicí). V červnu letošního roku pak odehráli svůj první koncert před polskými Kamp!. Za svou hlavní inspiraci Pink Gloves označují kapely jako Chromatics, M83, New Order nebo Cocteau Twins a filmové skladatele Johna Carpentera, Vangelise nebo Cliffa Martineze. Jejich hudba má silný filmový nádech s důrazem na atmosféričnost a chytlavé melodie. V současné době Pink Gloves chystají své první EP, které vyjde koncem tohoto roku na americkém labelu Italians Do It Better.13.11. FREE MONDAYS w/ Pretty City (AUS), support: Silver Springs (CZ)


Pretty City

Formace pocházející z australského Melbourne o sobě říká, že je ovlivňována Mystic Spiral - fiktivní kapelou z devadesátkové pohádky Daria. Kdo zná, posoudí sám. Co je ale jasnější, je jejich podoba se Smashing Pumpkins a vokálech New Order. Jejich skvělé live shows doprovázejí popovější pasáže, ale i svérázný humor.

High Contrast přiveze do Roxy nové album Night Gallery

Silver Springs

Silver Springs jsou nejspíš jedinou kapelou na světě, která se dala dohromady v Los Angeles a první koncert odehrála v Liberci. Kapela se otevřeně hlásí k zámořské tradici alternativního a indie rocku, neštítí se jednoduchých kompozic a zpěvných refrénů, primární důraz klade na energii. Za svoje vzory označují třeba Foo Fighters, Kings of Leon, ale i Bon Iver.

 

20.11. FREE MONDAYS at NoD w/ Ivan & The Parazol (HU), Broken.45 (CZ)


Ivan & The Parazol

Rocková formace z Budapeště nezapře svou inspiraci v hudbě šedesátek a sedmdesátek. Tato pětičlenná kapela si získala pozornost hned prvním hitem Take My Hand, který se držel měsíc na první příčce MR 2 Petőfi Radio. Velkou oblibu si získali nejen ve své domovině díky festivalu Sziget, ale i v dalších částech Evropy a USA. Surový zvuk, melodický sound a všechny věci, které jsou dobré od roku 1965. Kdo má rád poctivý rock'n'roll ala Rolling Stones, určitě ho Ivan & The Parazil nezklamou.

27.11. FREE MONDAYS at NoD w/ OVERLAND INN (FR), support: Spomenik (CZ)


Overlan Inn

Overland Inn je francouzské trip hopové/elektro syntové duo. Jejich první album Long Way Home vzniklo v Portugalsku, následující Technicolor v Británii a poslední Between a Dog a Wolf v České republice, kde nyní i žijí a pokládají za domov. Na stage se kapela doprovází analogovými synths a různými retro futuristickými nástroji vypůjčenými z trip-hopové scény 90. let, dark wave 80. let nebo hip-hopu od 70. let.

Spomenik

Spomenik je projekt producenta Tomáše Havlena (post-hudba), ve kterém prozkoumává prostor mezi abstraktními beaty a klasickým songwritingem.

tz, jm

Témata: Free Mondays, Roxy

zavřít