Kool & the Gang, největší ikona funku, vystoupí ve Foru Karlín s Davidem Krausem, Gipsy Brothers a Top Dream Company

Vydáno 16.06.2019 | autor: Aleš Harazim

Kool & the Gang jsou korunní princové funku a v pražském Foru Karlín vystoupí 26. června. Mají hity, které všichni znají. Minimálně z poslechu. Spolu s kapelou, která už půl století píše hudební historii a proslavila se songy jako Celebration, Get Down On It, Fresh, Cherish nebo Ladies Night, se o skvělou zábavu postarají neméně energičtí domácí David Kraus a Gipsy Brothers, Top Dream Company a DJ a rapper Michael Viktořík.

Kool & the Gang, největší ikona funku, vystoupí ve Foru Karlín s Davidem Krausem, Gipsy Brothers a Top Dream Company Kool & the Gang, největší ikona funku, vystoupí ve Foru Karlín s Davidem Krausem, Gipsy Brothers a Top Dream Company

V roce 1964 se dalo sedm kamarádů z Jersey City v americkém státě New Jersey dohromady, aby založili soulovou a jazzovou kapelu The Jazziacs. Mezi nimi byli také basista  Robert "Kool" Bell, jeho bratr klávesista Ronald Bell, saxofonista Dennis "D.T." Thomas a bubeník George Brown, kteří se stali páteřními členy Kool & the Gang.

Mix stylů od jazzu, soulu, r&b až po rock a pop music ve kterých se Kool & the Gang mistrně pohybovali, zaujal od prvního eponymního, ryze instrumentálního alba. Větší komerční úspěch pro kapelu znamenalo čtvrté album Wild and Peaceful s hity jako Funky Stuff, Jungle Boogie nebo Hollywood Swinging. Po delším, nepříliš vydařeném laškování s vyloženě komerčním disko stylem přišla změna, která přinesla kapele největší úspěch: Byl spojen s nástupem zpěváka James "J.T." Taylora a brazilským producentem Eumirem Deodatem. Alba Ladies’ Night z roku 1979 a zejména o rok pozdější Celebrate! s hitem Celebration, který vystoupal až na špičku amerických hitparád.

Top Dream Company roztančili funkem Chomutov. Zahráli zde úplně poprvé

Kool & the Gang mají na svém kontě ceny Grammy, milióny prodaných desek, jejich hudbu známe z filmů Pulp Fiction, Saturday Night Fever nebo Rocky. Stejně silnou devízou, jakou jsou neskutečně nadupaná živá vystoupení a dokonalá muzikálnost všech zúčastněných, je i obrovský autorský potenciál. Loni v červnu zakladatelé a ústřední muzikantské i autorské postavy kapely bratři Robert "Kool" Bell, Ronald Bell a jejich parťák George Brown spolu s bývalým zpěvákem Jamesem "J.T." Taylorem uvedeni během slavnostního ceremoniálu na newyorském Manhatanu do Songwriters Hall of Fame (skladatelské síně slávy). Ostatně bratři Bellové a George Brown budou i lídry pražského koncertu.

Špičkoví instrumentalisté, kteří se samozřejmě pohybují ve všech možných stylech od jazzu až po funk a r&b, skvělí zpěváci, perfektní bezchybná rytmika, opulentní show a všudypřítomná nakažlivá radost z hudby. Kool & the Gang je zkrátka živoucí historie i žhavá současnost. Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketlive.cz.

David Kraus a jeho Gipsy Brothers je parta dlouholetých kamarádů muzikantů. Populární český herec a zpěvák se svými romskými spoluhráči vydali první videoklip. Lehkost a energie romské muziky se tu dotýká i dalších stylů, aniž by ztratila cokoli ze svého drajvu.

Top Dream Company je desetičlenná kapela z Prahy, kterou spojují slova funk, soul, disco & groove. Jedna z nejlepších českých tanečních kapel současnosti se však nebojí ani dalších žánrů, rozumí si s latinou i reggae. Tato energická formace pod vedením trumpetisty Petra "Harmyho" Harmáčka spolupracovala s řadou interpretů z české i mezinárodní scény a účinkovala také v několika televizních hudebních show.

VIDEO: David Kraus natočil svou bitvu s depresí

Michael Viktořík je legendární český rapper, DJ a bavič. Zakládající člen kapely J.A.R., která vznikla 17. listopadu 1989 během společného Viktoříkova setu s Romanem Holým. Kromě role frontmana v kapele uváděl a uvádí tento muž svérázného humoru hudbu na několika českých rádiích, svoje charisma a dar komunikace zúročuje občas i jako DJ a moderátor.

Text: TZ

Témata: Kool & the Gang, funk, David Kraus, Forum Karlín, Praha, koncert

zavřít