Linda Perry osočila Lady Gaga. Oscara si prý nezaslouží

Vydáno 21.01.2016 | autor: redakce

Minulý týden byly zveřejněny nominace na letošní Oscary, jejichž držitele budeme znát 28. února. V kategorii nejlepších filmových songů o sošku usiluje i Lady Gaga, které si porota všimla díky písni Til It Happens To You z filmu The Hunting Ground, pojednávajícím o sexuálním násili na ženách. Moc se to ale nelíbilo Lindě Perry. 

Linda Perry osočila Lady Gaga. Oscara si prý nezaslouží Lady Gaga a Linda Perry

Linda Perry konkrétně upozorňuje na to, že Lady Gaga je uvedena jako spoluautorka skladby, ve skutečnosti se ale na vzniku prý skoro vůbec nepodílela. Autorka megahitu What's Up tvrdí, že slyšela píseň Til It Happens To You už v demoverzi, kterou jí pustila skladatelka Diane Warren, z jejíhož pera song pochází. Od finální verze, do které Gaga zasáhla, se prý má lišit pouze v jedné frázi, jinak vše zůstalo stejné.

O Oscara letos bojují i Lady Gaga, Sam Smith, The Weeknd či Ennio Morricone

"Proč je Gaga připsaná u skladby jako autorka? Možná se Diane chtěla ujistit, že jí pomůže s propagací. Lady Gaga je velmi chytrá obchodnice a věděla, že song, který byl napsán Diane Warren, bude mít šanci i na Oscara. A je docela těžká zařídit, aby byla slyšena, zejména pokud se jedná o píseň k dokumentu," uvedla Perry. "Ale nikoho neshazuju, jen říkám, jak to je. Pro mě je autorkou Diane, je to její zkušenost, její bolest a její slova," pokračovala.

Poté, co ale její slova začala rozebírat médie, se oběma dámám omluvila. "Svým komentářem jsem udělala chybu. Když skladba Til It Happens To You vznikala, nebyla jsem u toho. Nejdůležitější je, že bych si přála, aby pozornost zůstala upřena na velkém významu skladby a poselství filmu," uvedla na Twitteru. Možná ji o jejím omylu přesvědčila slova samotné Diane Warren. Ta se nechala slyšet, že píseň sice napsala skoro sama, ale až Gaga jí upravila do finálního aranžmá a udělala z ní epickou baladu. Bez ní by prý nikdy neměla takovu sílu. 

Desky roku 2016: Chystají je Kanye West, Lady Gaga nebo Elton John. A možná i Guns N' Roses

Je možné, že Lady Gaga se jako zpěvačka klavírních zpovědí představí i na novém album. Naznačil to její dlouholetý přítel a fanoušek Elton John, který slyšel dvě nové písničky a jsou prý "zabijácké". Gaga se na minulém albu ARTPOP ponořila hlavně do elektronických experimentů, v poslední době ale sklízí největší uznání právě za své výkony v klasičtějších polohách. 

Billboard, jm

Mohlo by Vás zajímat

zavřít