LIVE: Hrady CZ na Rožmberku - Tomáš Klus rozesmál i dojal, Lucie Bílá byla za metalovou královnu

Vydáno 06.08.2017 | autor: redakce

Putovní festival Hrady CZ pokračoval v pátek a sobotu v jižních Čechách. Krásné prostředí Rožmberka, všudypřítomná dobrá nálada i velmi teplé počasí pomohly zajistit divákům skvělý zážitek. Hlavními hudebními hvězdami byli Tomáš Klus, Mig 21, Arakain a Lucie Bílá nebo Anna K

LIVE: Hrady CZ na Rožmberku - Tomáš Klus rozesmál i dojal, Lucie Bílá byla za metalovou královnu LIVE: Hrady CZ na Rožmberku - Tomáš Klus rozesmál i dojal, Lucie Bílá byla za metalovou královnu


HRADY CZ
ROŽMBERK NAD VLTAVOU
4. - 5. 8. 2017

Hned páteční program sliboval velkou událost. Vůbec poprvé na Rožmberku v rámci Hradů vystoupila Lucie Bílá s kapelou Arakain. Pátek obecně lákal spíše na rock a punk. Program zahájila odpoledne kapela Smrtislav. Třicetiminutové vystoupení, podmanivý hlas zpěváka, dokonale sladění členové kapely, tvrdá rocková muzika, ponuré písně - to vše projekt kolem Tuzexe charakterizuje. Předvedly se i anglicky zpívající rockerky The Agony. Diváci se ale teprve rozehřívali a těšili se na hlavní hvězdy. 

FOTOREPORT: Hrady CZ: Zimní královna Lucie Bílá si s Arakainem podmanila Rožmberk, hráli i Visací zámek nebo Rybičky 48

Když ale na scénu vstoupil rapper Vladimír 518 se svou "speciální kouzelnickou show", strhl davy k tanci. Rytmická hudba, hosté v podobě PSH či zařazení starších songů jako Du dolů, to byly hlavní přednosti Vladimirova setu. Velkou podporu získal i Visací zámek. Nářez v podobě hitovek Známka punku či píseň Traktor na závěr nezůstal bez odezvy, a tak si dav vyžádal přídavek v podobě písně Tys mě nikdy nemiloval. Na škodu ovšem byly časté promluvy na úkor hraní. Páteční večer patřil také karnevalovým maskám. Po Visacím zámku proběhlo vyhlášení o nejhezčí masku festivalu.

METALOVÁ KRÁLOVNA BÍLÁ

To už se ale davy scházely pod pódiem před koncertem Arakainu a Lucie Bílé. Velké očekávání fanoušků bylo bezesporu naplněno. Na publikum čekala nádherná scéna s modrými světly, což podtrhlo přivítání Bílé s frontmanem kapely, které působilo velmi emotivně. Sám Honza Toužimský označil Bílou za metalovou královnu a proti tomuto označení nelze vůbec nic namítat. Sama Lucie nás během večera několikrát přesvědčila, že tomu tak skutečně je. Výbornou komunikací s diváky ukázala, že to zkrátka umí po všech stránkách. Výběr písní, který zahrnoval songy jako Zimní královna či Dívka u oltáře, strhl davy. Bílá zazpívala také svůj vlastní hit Láska je láska, který zakončil hodinové vystoupení.Velice originální a působivý byl i začátek setu kapely Rybičky 48, když píseň Karolína doprovodili pyrotechnickou show. Závěr pátečního večera obstarali slovenští Horkýže Slíže. Punk-rockový nářez vybraných hitů Silný refrén, Malá žužu či v Mam v pi*i na lehatku byl náležitě oceněn aplausem. 

SOUTĚŽ: VYHRAJ LÍSTKY NA HRADY CZ

XINDL X PARODOVAL ELVISE

Druhý festivalový den začínal o poznání dřív než ten první. Úvodní program tak zahájila už v půl dvanáctá poprocková kapela Trocha Klidu. Velmi melodická hudba bohužel byla v horkém letním dni trochu nedoceněná. Pozitivně naladěný byl od začátku Ondřej Ládek alias Xindl X. Velmi komunikativní, usmívající se písničkář nás na začátek svého vystoupení "zfetoval" svou Chemií. Jeho vtipné podání části písně Dysgrafik, kdy "parodoval" Elvise Presleyho, pobavilo mnoho lidí. Zpěvák tak projevil svůj smysl pro humor. V následujícím songu Mýval zase upravil na názvy jihočeských měst a obcí. Došlo i na řadu dalších známých hitů jako Barbína nebo Cudzinka v Tvojej zemi.Neívídaný úspěch sklidili i stylově vymódění členové kapely Mandrage. Mohly za to zejména hity jako Ona se smála, Mechanik, Brouci či Travolta. V poslední zmiňované písni zaznělo: "Tak mi stoupá teplota." A opravdu nutno podotknout, že teplota stále stoupala k nevídaným hodnotám. Na závěr přišly na řadu hitovky Šrouby a matice nebo Hledá se žena.

FOTOREPORT: Hrady CZ: Na Rožmberku sklidil největší aplaus Tomáš Klus, sobotní program završili Mig 21

Velmi energickou záležitostí bylo vystoupení kapely Sto zvířat. Zde nelze opomenout bezvadný výkon saxofonistky. Před koncem zazněl hit Nikdy nic nebylo, kteří si fanoušci unisono odzpívali. Koncertu se zájmem přihlížela i Mirka Miškechová či Xindl X

FESTIVALY 2017: NEJVĚTŠÍ PŘEHLED LETNÍCH OPEN AIRŮ NA ČESKÉM INTERNETU

KLUSOVA STRHUJÍCÍ SHOW

Vedle Portless nebo Wohnout se v odpoledním bloku představil i Majk Sparit, který bodoval hlavně u mladší generace fanoušků. Skvělá komunikace s publikem a hostování H16 tento zážitek podpořily. Richard Müller bohužel nepřesvědčil o tom, že patří na festivalová pódia. Jeho repertoár je zkrátka určen spíš pro jiné publikum než to festivalové, mladší diváky tak vystoupení příliš neoslovilo. To samé platilo i později u koncertu skupiny Olympic. To se ovšem nedá říci o Anně K. Ta vypálila svou hitovkou Vždycky se budeme znát a ukázala, že na Hrady rozhodně patří. Diváci ocenili i její krásně barevnou scénu k novému albu Světlo. Vzrůstem malá zpěvačka předvedla velký, strhující výkon.Asi největších ovací se dočkal Tomáš Klus, který hned na úvod zvolil svou patrně nejznámější píseň Pánubohudooken. Během energického vystoupení několikrát ukázal nejen smysl pro humor, ale i taneční nadání. Vtipně zaimprovizoval i ve skladbě Do nebe. Neopomenul zmínit ani politickou situaci a krátce ji okomentoval před písní Malčik. Klus je komik, který zkrátka umí vytvořit show, co baví. Dokáže zaujmout, rozesmát a při songu Nina snad i rozplakat. Emotivní vystoupení, krásná scenérie, příjemní lidé. To vše na davy zapůsobilo, a tak nelze označit Kluse jinak než králem sobotního vystoupení na hradu Rožmberk.

Bohužel příliš dobrou práci neodvedli zvukaři při vystoupení Vypsané fixy. Přesto ale svou 1982 na závěr pardubičtí muzikanti roztančili Rožmberk. Chlapecká, taneční, pěvecká a striptérská kapela MIG 21 byla tečkou za sobotním programem. Jejich detailně promyšlené světelné efekty v písni Malotraktorem nabudily davy lidí ke zpěvu, a tak se lesy a okolím rozléhalo jednohlasné: "Drn, drn, drn, drn, drn." Pódium bylo vždy tématicky vyzdobeno podle toho, co za píseň zrovna hráli, vše podtrhovaly světelné efekty a Macháček show okořenil svou taneční choreografií. 

Text: Lada Sojková, foto: Pavel Sojka

Témata: Hrady CZ, Tomáš Klus, Mig 21, Anna K., Arakain, Lucie Bílá, Xindl X, Vypsaná Fixa, Wohnout, Visací zámek, festivaly

4,50

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít