LIVE: Irie Révoltés roztančili Roxy s ručníky nad hlavami

Vydáno 07.10.2015 | autor: redakce

Již poněkolikáté mohli čeští fanoušci zažít naživo žánry přesahující hudební smršť v podání německého devítičlenného souboru Irie Révoltés. Ten se tentokrát představil vyprodanému pražskému klubu Roxy. A byla to opět jízda!

LIVE: Irie Révoltés roztančili Roxy s ručníky nad hlavami LIVE: Irie Révoltés roztančili Roxy s ručníky nad hlavami

IRIE RÉVOLTÉS
ROXY, PRAHA
4. 10. 2015

Natěšenost fanoušků ukazoval velký zájem o vstupenky - pár dní před koncertem už bylo vyprodáno. Kapela moc dobře věděla, do čeho jde, s českým publikem se už dostatečně seznámila třeba na festivalu Mighty Sounds, jehož tým letošní pražský koncert také pořádal. Po zhlédnutí předkapely se začal sál Roxy nebezpečně rychle plnit a po nejlukrativnějších místech pod pódiem se zaprášilo.

BE23 oslava narozenin ROXY/NoD představuje kompletní program


Spočítat všechny nástroje na jevišti bylo ve smršti pohybů, světel a kouřových efektů občas až nemožné. Ať se ale rozezněl jakýkoliv z nich, početný dav začal tančit jako jeden člověk, což kapele pochopitelně lichotilo. Bylo ale znát, že to trochu očekávala. Hned během několika prvních písní nabíralo radostné běsnění fanoušků na obrátkách, obrovské odezvy se dostalo písni Rebelles, při které formace spustila pro ni pověstný "ručníkový efekt“. Fanoušci přišli dobře vybavení, takže se i nad jejich hlavami objevilo velké množství točících se ručníků. Taneční nálada ale provázela celý koncert, a to tak intenzivně, že tančit, skákat, skandovat či pogovat se po celou dobu nepřestalo.


Že se v případě Irie Révoltés nejedná o pouhou "party“ taneční kapelu, jak by se na první pohled mohlo zdát, napovídá již název samotný, který ve volném překladu znamená "šťastní vzbouřenci“. Nicméně ještě více o tom vypovídají samotné činy a postoje skupiny. Mezi písněmi se kromě klasického povzbuzování fanoušků objevovaly i promluvy politického ražení, vyjádření podpory válečným uprchlíkům a s tím související poslání kasičky pro dobrovolné příspěvky mezi fanoušky ve spolupráci s pražským Autonomním centrem Klinika. Celý tento čin se setkal s velkou odezvou a podporou ze strany návštěvníků, bylo tedy jasně vidět, že se kapela i se svými fanoušky nese na stejně vlně.


Akce to byla nadmíru vydařená jak v podání Irie Révoltés, tak organizátorů. Komu se nepoštěstilo sehnat vstupenky, smutnit přesto určitě nemusí – skupině se u nás totiž líbí natolik, že není důvod pochybovat o dalším návratu.

text: Matěj Chalupa, foto: Vojta Florian

5,00

čtenáři

hlasuj

Mohlo by Vás zajímat

zavřít