Dá si milovník piva Steven Seagal na Rock for People Staropramen?

Vydáno 01.07.2014 | autor: Daniel Maršalík

Ve dnech 3. až 5. července 2014 se uskuteční jubilejní dvacátý ročník multižánrového festivalu Rock for People. Headlinery budou skotští rockeři Biffy Clyro a hvězda world music Manu Chao ze Španělska. Z domácích interpretů je největším tahákem vystoupení kapely Lucie, která na Rock for People zakončí své veleúspěšné comebackové turné. Premiéru bude mít letos také nový projekt značky Festivaly bez zábran.

Dá si milovník piva Steven Seagal na Rock for People Staropramen? Dá si milovník piva Steven Seagal na Rock for People Staropramen?

rfp-den1-staropramen-popfoto-cz-0012-gy1d7425 mensi

Kromě koncertů Biffy Clyro a Manu Chao budou mezi nejzajímavější interprety patřit klasicy stylu ska Madness. Pozornost na sebe strhne jistě i Steven Seagal, který je u nás znám především jako herec z hollywoodských akčních snímků Aljaška v plamenech nebo Přepadení v Pacifiku. Do Hradce Králové ale přijede se svou bluesovou kapelou. Za shlédnutí určitě budou stát i koncerty rockerů The Naked and Famous a mistrů elektroniky Chase & Status.

Letos se můžeme těšit nejen na skvělou hudební nálož, ale i na perfektní festivalový servis. Návštěvníci festivalu mu k jeho narozeninám budou moci připít speciálním pivem, připraveným Staropramenem, generálním partnerem festivalu, pouze pro tuto příležitost. Půjde o nefiltrovanou, nepasterizovanou Staropramen 11°. Celkem pak bude pro návštěvníky připraveno 6 druhů piv, dva druhy beermixů, Sládkova limonáda a poprvé také čepovaný cider. Kvalitu piva bude opět hodnotit a kontrolovat pivní policista. Letos poprvé své služby Staropramen zaměřil také na vozíčkáře, kterým připravil koncept Festivaly bez zábran, a který pomůže zvýšit komfort hednikepovaným lidem.

Nejpřísnějšími hodnotiteli kvality i míry piva jsou každý rok desetitisíce návštěvníků festivalu. Dozor nad co nejkvalitnějším servisem piva si proto i letos podrží expert na degustaci pivovaru Staropramen Jan Špaček, jemuž bude pomáhat profesionální tým servismanů z firmy Thermotechnika. „Honza bude jako každý rok v areálu festivalu kontrolovat teplotu, míru a chuť čepovaných značek," říká k náplni práce svého kolegy Vošta.

Protože Staropramen letos rozšířil své portfolio o stále populárnější cider z nabídky své mateřské společnosti, na Rock for People si odbude premiéru Carling Cherry Cider v točené podobě u Evropa 2/ Vestax stage. Každý, kdo bude hledat osvěžení či schlazení by si toto místo neměl nechat ujít.

Na festivalu se návštěvníci i letos mohou těšit na Cool zónu – prostor s nabídkou pivních mixů z portfolia Staropramen Cool s čepovaným Cool Grepem a Cool Třešní v plechu. Ty jistě přijdou vhod třeba po návštěvě kurtu na plážový volejbal nebo badminton kousek od runwaye. K dostání bude také nealkoholická sladová Sládkova Limonáda, která bude k dostání na většině Staropramen pointů.

staropramen festivaly bez zbran rfpFestival bez zábran pro všechny!

Velkou novinkou Staropramenu letos bude i projekt „Festivaly bez zábran", který navazuje na interní projekt společnosti Staropramen „Sbírej víčka, postavíme...." a jehož cílem je usnadnit pohyb tělesně postižených fanoušků letních festivalů po samotném areálu a nabídnout jim větší komfort, co se zázemí týká. Proto pro ně Staropramen připraví vyvýšenou platformu s nájezdovou rampou pro kvalitnější zážitek z hudebních vystoupení a dále v rámci areálu položí přechodové pásy, které vyrovnají terén a zpřístupní některé hůře dostupné části areálu hudebního festivalu. Vyšší bude počet speciálních, bezbariérových toalet. „Vozíčkářům také nabídneme jim uzpůsobené zázemí například v podobě snížených barů. Toto zázemí bude i jakýmsi „meeting pointem" pro vozíčkáře a jejich doprovod, navíc s vlastním programem, který je samozřejmě určen i pro běžné návštěvníky festivalu," upřesnila Jana Bártová, manažerka odpověnostních projektů společnosti Pivovary Staropramen.

Zapojit se do projektu „Festivaly bez zábran" budou moci i sami návštěvníci, pokud do označených sběrných boxů odevzdají plastové uzávěry z PET lahví (například festivalových vod) nebo kovové zátky. Ty se budou vybírat v označeném stanu u 24-hodinové zóny i v hlavním stanovém městečku. Každé víčko pomáhá!

Nemáte ještě lístek? Nechte se nalákat naší pozvánkou na festival!

Staropramen je všude tam , kde hudba spojuje!

PR, TZ

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít