Vánoční nadílka od Billa a Sester

Vydáno 09.11.2007 | autor: redakce

Letošní vánoce si mohou fanoušci užít s novým CD rockových vánočních koled. Autory netradičních variací klasických vánočních skladeb se stali Divokej Bill a Tři sestry. CD vychází v nákladu více než 150 tisíc kusů a bude k dostání od 19. listopadu pouze společně s multibalením piva Gambrinus.

Vánoční nadílka od Billa a Sester Vánoční nadílka od Billa a Sester

Posledněte si My Sestry a Billové jdeme k Vám...

Ačkoliv na projektu CD rockových koled pracovali členové obou zmíněných kapel teprve od srpna 2007, výsledkem je originální kompilace obsahující celkem osm skladeb inspirovaných typickými vánočními písněmi, jako například Pásli ovce valaši, Rolničky nebo Nesem vám noviny.

„Gambrinus je v oblasti hudby velmi aktivní, ať už v letní festivalové sezóně nebo mimo ni. Neustále se snažíme přicházet s novými, neotřelými hudebními projekty, jako je i společné vánoční CD s kapelami Divokej Bill a Tři sestry. Chtěli jsme pro příznivce piva Gambrinus a rocku připravit originální vánoční dárek. Proto jsme oslovili hudebníky, aby upravili nejznámější koledy do rockové podoby“, vysvětluje hlavní myšlenku projektu Magda Pančochová, Junior Brand Manager značky Gambrinus.

Jde o raritní kompilaci, a to nejen svým zaměřením. Zhruba v polovině listopadu se totiž dostane na český trh v mimořádném nákladu více než 150 tisíc kusů (pro srovnání, prodaný náklad nejúspěšnějšího českého alba roku 2006 byl 56 tisíc kusů). Neobvyklá bude i způsob distribuce: CD rockových koled si totiž budete moci zakoupit pouze v oddělení potravin – konkrétně piva. Kompilaci dostanete společně s vánočním multibalením lahvového piva Gambrinus Světlý nebo Gambrinus Premium a doporučená MOC je 99,90 Kč.

Křest koled Na Staré Kovárně

Křest koled proběhl v úterý 7. listopadu v legendárním pražském Hostinci Na Staré Kovárně a nechyběli ani členové kapel Tři sestry a Divokej Bill. Po úvodním slovu zástupce značky Gambrinus a společnosti EMI, která se postarala o nahrání koled a produkci CD, se slova krátce ujal i frontman skupiny Tři sestry – Lou Fanánek Hagen. Nápad nahrát CD rockových koled vznikl u piva, proto se samozřejmě křtilo pivem Gambrinus. Tři sestry prozradily, že je nyní čeká tvrdá práce, chtějí totiž vybrané koledy secvičit pro svá vystoupení a představit je tak naživo na svých předvánočních koncertech.

Přehled koled

  1. Pásli ovce valaši (Divokej Bill)
  2. V čase vánoc (Tři sestry)
  3. Rolničky (Divokej Bill)
  4. Veselé Vánoce (Tři sestry)
  5. Nesem vám noviny (Divokej Bill)
  6. Kadidlo (Tři sestry)
  7. Půjdem spolu do Betléma (Tři sestry a Divokej Bill)
  8. My tři králové (Tři sestry a Divokej Bill)

Rockové koledy - I Vánoce budou mít říz.

zavřít