Brněnský Létofest odstartoval za deště oslavenec Xindl X, pokračovali Pražský výběr nebo Mig 21

Vydáno 2019-08-17 10:43:08

Létofest zamířil tento víkend i do Brna. Tour osmi letních festivalů po celé České republice už potřetí láká návštěvníky na vystoupení známých českých hvězd.  Na dvou scénách zahájili první den za dešťové přeháňky kapela Mech a Xindl X. Počasí se vylepšilo u následujícího koncertu Iné Kafé. Pražský výběr potom potěšil diváky několika přídavky a vystoupení zpestřila Iva Pazderková, která s kapelou zpívala například písničku Tatrman.  Frontman kapely Michal Kocáb komentoval zavěšenou karaoke tabuli s texty písní jako zlepšovák pro výpadky paměti publika i vystupujících.

Petr Fiala s kapelou Mňága a Žďorp zazpíval kromě jiného největší hity jako Hodinový hotel, Měsíc nebo Nejlíp jim bylo. Jiří Macháček potom ve večerních hodinách dirigoval z pódia vlny mexických pozdravů i polibků a s kapelou Mig 21 roztancoval publikum. Písní Svoboda není levná věc připomněli letošní třicetileté výročí Sametové revoluce. Na funk vlnu potom přeladila  novějšími i staršími známými hity skupina Monkey Bussiness s Terezou Černochovou. Páteční večer završila kapela Mandrage.

Text: Tereza Hrabinová, foto: Romana Šlapáková

Témata: Xindl X, InekafePražský výběrMňága a ŽďorpMig 21Monkey Business a Mandrage

Brněnský Létofest odstartoval za deště oslavenec Xindl X, pokračovali Pražský výběr nebo Mig 21 Brněnský Létofest odstartoval za deště oslavenec Xindl X, pokračovali Pražský výběr nebo Mig 21

Zobrazit fotogalerii (64)

zavřít