Poslední den festivalu Blues Alive zahráli John Primer i bubeník Boba Dylana

Vydáno 2021-11-20 07:30:57

Poslední den festivalu Blues Alive začal už po poledni koncertem Livin Free s bubeníkem Boba Dylana, Winstonem Watsonem, kdy zazněly i Dylanovy skladby. Večer zahájili v předsálí semilští The Peanuts, vítězové mezinárodní soutěže Blues Aperitiv v Šumperku v roce 2020. Hlavní podium obsadila trnavská kapela Beans and Bullets hrající převážně vlastní skladby, další vystupující Elijah Wald přivezl syrové akustické blues, tak jak ho hrávali Mississippi John Hurt, Blind Willie McTell, Blind Lemon Jefferson, Son House nebo Rev. Gary Davis. Anglický kytarista a zpěvák Marcus Bonfanti opanoval podium spolu s pianistou a zpěvákem Paddym Milnerem a jejich bluesrockem.

Po přestávce patřilo podium kalifornskému kytaristovi Kirku Fletcherovi, jeho znamenitá hra uchvátila i nejnáročnější posluchače. Závěr celého festivalu obstarala bluesová legenda John Primer se svou kapelou, parádní koncert kytaristy, který hrával s Muddym Watersem, roztančil celý sál a na samý závěr se k Johnovi Primerovi přidali na podiu i Kirk Fletcher a Marcus Bonfanti se svými spoluhráči. Parádní závěr skvělého festivalu zcela jistě navnadil fanoušky na další ročník, kdy vystoupí například Popa Chubby, Josh Smith nebo Ana Popovic.

Foto: David Webr
Témata: John Primer, Livin Free, Winston Watson, Paddy Milner, Beans and Bullets, Blues Aperitiv

Poslední den festivalu Blues Alive zahráli John Primer i bubeník Boba Dylana Poslední den festivalu Blues Alive zahráli John Primer i bubeník Boba Dylana

Zobrazit fotogalerii (156)

zavřít