AUDIO: Martina Bárta jde do Eurovize se skladbou My Turn britského autora

Vydáno 07.03.2017 | autor: redakce

Česká republika zná svou soutěžní píseň pro letošní ročník Eurovize, který proběhne v první polovině května v Kyjevě. Martina Bárta zazpívá skladbu My Turn, kterou napsal britský autor Kyler Niko. 

AUDIO: Martina Bárta jde do Eurovize se skladbou My Turn britského autora Martina Bárta jde do Eurovize se skladbou My Turn britského autora

Martina Bárta se věnuje převážně jazzu a swingu, sama ale říká, že se žánrově nikterak nevymezuje a ráda si odskočí také k popu. Píseň My Turn z britské dílny jí prý vyloženě sedla a chce skrz ní předat lidem určité emoce. "Doufala jsem, že ji vyberou, protože se ke mně hodí víc než druhá předvybraná soutěžní píseň," prozradila nám. 

Eurovize 2017: Česko bude reprezentovat Martina Bárta, dostala přednost před Lenny i Ewou Farnou

Česká zástupkyně vystoupí hned v prvním seminifinále, které je v Kyjevě na programu 9. května. O dva dny později proběhne druhé semifinálové klání, pokud Bárta postoupí do finále, představí se evropským divákům i 13. května. 

Do finále Česká republika postoupila zatím jen jednou, a to loni zásluhou Gabriely Gunčíkové. Více o letošní účasti Martiny Bárta se dozvíte v rozhovoru s ní, který na iREPORTu uveřejníme ve středu 8. března. 

Témata: Martina Bárta, Eurovize, Gabriela Gunčíková

4,00

čtenáři

hlasuj

Mohlo by Vás zajímat

zavřít