Barbora Poláková představuje singl PoloVina, titulní skladbu filmu Bábovky

Vydáno 08.09.2020 | autor: iREPORT

Film Bábovky bude mít premiéru už 24. září. Jako ochutnávka k němu nyní vychází videoklip k jeho titulní skladbě PoloVina, který nahrála Barbora Poláková. V písni reflektuje emoční sítě a oboustranné viny, jež protkávají vztahy nejen filmových hrdinů.

Barbora Poláková představuje singl PoloVina, titulní skladbu filmu Bábovky Barbora Poláková představuje singl PoloVina, titulní skladbu filmu Bábovky

Po jarním singlu Filtr Tour a prázdninovém otevření vlastního obchodu s výběrovým oblečením a doplňky Poďsi na Korunní 41 se zpěvačka Barbora Poláková představí také na stříbrném plátně. V roli Karolíny se objeví ve filmu Bábovky, který byl natočen podle stejnojmenného knižního bestselleru Radky Třeštíkové, a premiéru bude mít 24. září. Zpěvačka k němu nahrála také titulní skladbu PoloVina

Barbora Poláková rozezpívala Riegrovy sady

„Producent Bábovek Petr Erben mi zavolal poprvé asi tak před dvěma lety, že by k filmu chtěli ode mě napsat píseň. Asi rok na to teprve přišla i nabídka, abych ve filmu hrála. Než jsme s mým kapelníkem Davidem Hlaváčem začali psát text, sešli jsme se s Radkou Třeštíkovou. Bylo pro nás nejdůležitější, co znamená ten příběh pro ni, s čím ho psala. Při psaní jsme nejvíce vycházeli z milostného trojúhelníku, ve kterém se ocitla moje postava Karolíny. Bylo mi to logicky nejbližší. Ale ten hlavní motiv písně, kterým je pro mne nesení zodpovědnosti za jakýkoliv vztah, nejen partnerský, ale i přátelský, spojuje všechny postavy,“ vysvětluje Poláková, jak velkou roli hrál při skládání songu PoloVina námět samotného filmu, respektive jeho knižní předlohy. 

Samotný videoklip pak vznikl na sklonku prázdnin v pražském studiu Pokrok, v režii renomovaného Rudolfa Havlíka, jenž je zároveň režisérem a spoluautorem scénáře filmu Bábovky. Havlík klip poskládal dílem z filmových záběrů, dílem z nově natočeného materiálu. Nechybí v něm filmový partner Polákové Rostislav Novák či Jiří Langmajer a další protagonisté Bábovek, ale ani Radka Třeštíková, autorka předlohy, jíž se od jejího vydání v roce 2016 prodalo rekordních 160 000 kusů.

Finální podoba písně, v níž Poláková svou typickou podmanivou poetikou umně reflektuje emoční sítě a oboustranné viny, jež protkávají vztahy nejen filmových hrdinů, zaujme vyjma textu i neotřelým zvukem.  Kromě autorské dvojice Poláková-Hlaváč se na něm podílela také čerstvá držitelka Ceny Anděl v kategorii Sólové interpretka roku Beata Hlavenková.

„Do poslední chvíle jsme s Davidem ladili refrén, měli jsme jich několik a už jsme nebyli schopní objektivního rozhodnutí. Tak jsme přizvali Beatu Hlavenkovou, aby se na to mrkla a ona se mrkla svým čerstvým uchem, a pak ta forma pěkně zacvakla,“ dodává k tomu renomovaná zpěvačka a herečka.

 Zajímavostí je, že s Bábovkami se díky své roli Karolíny a písni PoloVina Barbora Poláková nesetkává poprvé. Společně s některými dalšími ve filmu obsazenými herečkami totiž načetla už audioknižní podobu románové předlohy: „Načítala jsem roli Saši. Bylo docela legrační se v tom pak vyznat. Ze začátku jsem se trošku motala v tom, kdo je kdo.“

Dojatá Barbora Poláková si splnila sen: Ve Foru Karlín se prolétla nad hlavami diváku

Jak se zpěvačka i další tuzemské herecké hvězdy se svými postavami popasovaly, můžete zjistit už 24. září, kdy jeden z nejočekávanějších českých filmů tohoto podzimu vstoupí do kin. Kromě toho budete moci Barboru Polákovou vidět také na předávání cen Žebřík Open Air, které bude 9. října v plzeňském DEPO2015 moderovat v tandemu s Markem Taclíkem.

TZ

Témata: Barbora Poláková, Bábovky, Radka Třeštíková, PoloVina, Žebřík, Marek Taclík

0,00

čtenáři

hlasuj

Mohlo by Vás zajímat

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové v lomu Velká Amerika
zavřít