VIDEO: Dymytry představují poslední pohádkový track Sedmero krkavců s hororovým nádechem ke stejnojmennému EP

Vydáno 12.02.2017 | autor: Nicola Bernard

Dymytry vypustili svůj třetí a poslední klip z připravovaného EP Sedmero krkavců, tentokrát se jedná o titulní píseň autorů Jiřího "Dymo" Urbana, Jana "Gorgyho" Görgela (hudba) a Jana "Prothea" Macků (text). Dymytry tím nyní i konkrétně, hudebně a vizuálně, avizují své turné, na které se vydávají již tento měsíc. Po hudební stránce se drží tvrdší linie, jak je vidno i z předchozí skladby Pod vodou.

VIDEO: Dymytry představují poslední pohádkový track Sedmero krkavců s hororovým nádechem ke stejnojmennému EP Dymytry potřetí: Přiletělo k nim Sedmero krkavců

Tentokrát se Dymytry pustili do pohádkového tématu, které ovšem není možná až tak pohádkové, jak by se podle názvu mohlo zdát. O vzniku textu vypráví frontman Protheus takto:

"Když mi kluci poslali demo, dlouho jsem se s tím pral, nemohl jsem se nějak chytit. Ta písnička je hodně instrumentálně vyzrálá a taky docela složitá. Já pořád nemohl najít ten správný námět a rytmus slov. Věděl jsem, že si ta pecka žádá něco speciálního. K velké radosti manželky jsem se s tím pral i na Boží hod, a nic. Večer jsem si řekl: Pro dnešek na to kašlu - a šel se dívat s rodinou na vánoční pohádku. Dávali zrovna Sedmero krkavců, ale tu starou verzi, a to je neskutečnej mazec, docela horor. No, a najednou cvak, a už ta slova šla sama (smích). Samozřejmě jsem se do toho snažil dostat i druhý rozměr, ona to paní Božena Němcová taky myslela nejen jako pohádku."

Protheus (Dymytry) megainterview: Takový to zaprděný teplíčko nás odnaučuje myslet

Není tedy divu, že i klip působí poněkud hororově a tajemně. Hned od začátku tušíme, že tady přestává legrace - Protheus hned ze začátku vyjmenovává sedm smrtelných hříchů, které se na obrazovce zjevují napsané ohnivým písmem v latině. Ústřední postavou je dívka-přadlena, o kterou se pokouší zlo - v pohádkové předloze od Boženy Němcové nacházíme postavu Bohdanky, která musí vysvobodit svých sedm bratrů, které matka zaklela v krkavce - musí holýma rukama natrhat kopřivy, z kopřiv uplést nitě, z těch pak utkat plátno a z něho pak šít košile. Nesmí při tom však promluvit, komunikovat může jen gesty. V refrénu Protheus připomíná, že máme sklon k hříchu, nestačíme na to sami ("navždy v nás je sedm hříchů člověka, na který nestačí").

vložte odkaz, text nemažte

Dymytry si k natáčení opět přizvali velmi profesionální tým. O kameru se postaral Cyrill Široký, o režii se podělili s Protheem. Na videoklipu spolupracoval věhlasný kostýmní výtvarník Roman Šolc, točilo se v Divadle Ponec. Klip vznikl v produkci společnosti Hot Dog Media s.r.o.

Text: Nicola Bernard, foto: archiv Dymytry 

TémataDymytry, Svět podle Protha, Sedmero krkavců, metal

4,00

čtenáři

hlasuj

Mohlo by Vás zajímat

zavřít