VIDEOPREMIÉRA: Izolace jako výzva. John Wolfhooker vystřihli nový singl i s klipem za tři dny  

Vydáno 15.05.2020 | autor: redakce

I dobu sociální izolace lze využít kreativně. Pražští John Wolfhooker pojali současnou situaci jako výzvu a během tří dní spontánně složili a nahráli zbrusu nový singl Damaged Goods.

VIDEOPREMIÉRA: Izolace jako výzva. John Wolfhooker vystřihli nový singl i s klipem za tři dny   John Wolfhooker, Foto: archiv kapely

„Těsně před začátkem plošného omezení pohybu jsme se potkali, abychom vyřešili přípravu live streamu. Na srazu jsme ale zjistili, že se nám do toho vůbec nechce a mnohem víc chceme skládat nové věci,” prozrazuje k impulzivnímu vzniku písně zpěvák Martin Čupka.

RECENZE: John Wolfhooker jsou na 313 v nejostřejší formě a energie mají na rozdáván

„Na hudbě nás vždy nejvíc bavil její vznik. Od nápadu až po finální mastering, řešení vztahů mezi jednotlivými nástroji a vychytávání detailů,“ dodává kytarista Rony Janeček, který je už tradičně zodpovědný za mix instrumentální části nahrávky.

„Kreativitu jsme tentokrát objevili v omezení, na dokončení skladby jsme si dali tři dny. Včetně napsání textu a nahrání nástrojů. A prostě jsme to udělali. Skvělá zkušenost,” hodnotí bubeník Adrian Janeček, který se postaral také o vizuál ke skladbě - od grafiky až po střih a post produkci videoklipu. Kameru měl na starosti fotograf Rusty Shepherd, který se dá považovat za pátého člena kapely.

„Mám pocit, že se nám povedlo napsat skladbu s potenciálem vytvořit most mezi nulovým hudebním kompromisem z naší strany a rádiovým až mainstreamově znějícím světem,” dodává baskytarista a zpěvák Filip Vlček.

John Wolfhooker budou jedni z vystupujících na Hudebních cenách Žebřík, v plzeňském klubu DEPO2015 zahrají spolu dalšími 9. října 2020.

TZ

Témata: John Wolfhooker, Hudební ceny Žebřík

0,00

čtenáři

hlasuj

Mohlo by Vás zajímat

zavřít