Poklad z archivu: Náctiletý Chester Bennington zpívá Nirvanu. Jeho první kapela chystá vzpomínkové album

Vydáno 04.06.2020 | autor: redakce

Podívejte se na raritní video, na němž mladý Chester Bennington zpívá Polly od Nirvany. Dlouhá léta předtím, než dobyl svět s Linkin Park. Jeho první "pořádná" kapela Grey Daze chystá vzpomínkové album.

Poklad z archivu: Náctiletý Chester Bennington zpívá Nirvanu. Jeho první kapela chystá vzpomínkové album Poklad z archivu: Náctiletý Chester Bennington zpívá Nirvanu. Jeho první kapela chystá vzpomínkové album

Předtím, než se Chester Bennington proslavil s Linkin Park, zkoušel štěstí v několika kapelách, které si i přes jeho pronikavý hlas udržely provinční charakter. Jednou z nich byli Grey Daze, postgrungeová parta z Phoenixu.

Chester Bennington bojoval se svými démony z dětství celý život

Bennington s nimi navštívil studio přibližně třikrát. Kolekci demonahrávek z roku 1993 následovalo album Wake/Me, jejich posledním společným dílem byla deska ...no sun today z roku 1997. Brzy nato Bennington odešel, aby v na přelomu milénia dobyl svět s Linkin Park a debutem Hybrid Theory, které dodnes platí za jedno z nejprodávanějších alb 21. století. Nyní se mu Grey Daze chystají složit poklonu novým albem.

„Nejimpozantnější bylo, že dokázal řvát v tónině. A to dlouho před kapelami jako System of a Down. Chester byl jeden z prvních, kdo tohle dělal,“ vzpomínal bubeník Sean Dowdell pro magazín Kerrang! na první zkoušku Grey Daze s Benningtonem.

Dowdell zároveň dodal, že Bennington uměl napodobit Stone Temple Pilots, Nirvanu, Soundgarden nebo Pearl Jam, veskrze všechny kapely, k nimž začínající Grey Daze tehdy vzhlíželi. „Ještě si nevyvinul svůj vlastní výraz, ale zvládal imitovat. To byl základ, z něhož později vzešel Chesterův hlas,“ vzpomínal Dowdell. 

Grey Daze se v současnosti snaží dát dohromady album Amends a na půdách a po sklepech loví archivní materiál. A nyní se o trochu podělili. Mladý Chester Bennington v krátkém videu zpívá píseň Polly od Nirvany na studentském večírku blíže neurčeného druhu.

Video značně rozostřeného charakteru je k vidění zde. Možná trpí rozklepanou rukou kameramana, mnohem důležitější než obraz je ale autenticita. Krátký záběr je výjimečným náhledem do dní, kdy jeden z nejvýraznějších zpěváků populární rockové hudby teprve hledal svůj výraz.

Chester Bennington dozpíval 20. července 2017, kdy byl nalezen mrtvý ve svém době v kalifornském Palos Verdes Estates. Příčinou smrti byla sebevražda, zpěvák dlouhodobě trpěl depresemi.

text: red

Témata: Chester Bennington, Linkin Park, Nirvana

0,00

čtenáři

hlasuj

Mohlo by Vás zajímat

zavřít