TOP

Vydáno 27.10.2020 | autor: Andrea Štipčáková

Z tuzemských hudebních interpretů přichází s novou skladbou David Koller, text pro ni napsal Jáchym Topol. Tomáš Klus ještě přímočařeji reflektuje aktuální dění v naší společnosti. Katarzia naopak dává vědět o tom, že není dobré zapomínat i na další problémy, které jako světová společnost máme. Lehce odlehčená témata nabízí slovenský rapper Kali a Viktor Sheen. 

TOP TOP

Katarzia upozorňuje na hrozby pro ženská práva

Tklivá a citlivá píseň s úderným beatem Hoří i voda je odpovědí Katarzie na společenské dění u našich sousedů i ve světe. “Klip vychází v čase, kdy se v Polsku prosadil barbarský zákon o absolutním zákazu interupcí a Amerika se hlá ke globální proti-interupční deklaraci se zeměmi, které jsou notoricky bezohledné k ženám,” popisuje na Facebooku svůj pohled na události Katarzia. Je dobré si uvědomit, že kromě covidu zůstala na naší Zemi další neméně podstatná témata, kterým je potřeba dávat prostor a zabývat se jimi. Skladba vyšla na albu Celibát letos na jaře. 

David Koller s textem od Jáchyma Topola 

Novým klipem Planeta bez paměti reaguje David Koller na aktuální pandemii. Text napsal spisovatel Jáchym Topol, melodii Karel Štulo. Klip zrežíroval Vít Hradil a v hlavní roli září Hana Dvorská, profesionální česká kaskadérka. Krajinou je členitá vrchovina Brdy ve středních Čechách.

Kali využil získaný čas k nahrání nové desky

Získaný čas, který vznikl kvůli zrušeným koncertům a dalším aktivitám, využil Kali víc než efektivně. Kromě času s rodinou stihl připravit novou desku Lepší, která vyjde už koncem listopadu. Lepší je už třetím singlem z ní, který Kali vydal.

Tomáš Klus reaguje na aktuální dění

Další přímý zásah do řad těch, kteří nám vládnou, přichystal Tomáš Klus. Song Lockdown je o všem, čím se v posledních měsících potýkáme. Skvělé lyric video připravil Matyáš Vorda (bubeník kapely Mandrage a člen produkčního týmu Cen Anděl). O beat se postaral Jiří Burian aka Kapitán Demo. Song vás nejspíš nad hladinu deprese nevynese, ale na druhou stranu Tomáš Klus skvěle reflektuje současné dění a dává vědět, že mu není jedno, co se děje.

Viktor Sheen slaví s novou deskou úspěch

Čísla streamingů nové desky Barvy od Viktora Sheena vystřelila až na Měsíc, pouhých pár dní od vydání pokořila hranici milionu na YouTube. Klip Alucard je výlet daleko za hranice reality a normcoreu. 

Text: Kateřina Nováková

témata: Tomáš Klus, David Koller, Katarzia, Kali, Viktor Sheen

0,00

čtenáři

hlasuj

Mohlo by Vás zajímat

zavřít