TOP 8 videoklipů týdne (139.): Muse přicházejí s poselstvím naděje, Tomáš Klus natáčel na koncertech a Pokáč dědkovatí

Vydáno 23.05.2017 | autor: Anna Hejkalová

Při sestavování osmičky klipů uplynulého týdne jsme se rozhlíželi hlavně na zahraniční scéně. Svými novinkami nám přispěli Muse, Royal Blood, Oh Wonder či Nothing But Thieves. Nakonec se ale přece jen vrátíme k nám do Česka, konkrétně se vydáme za písničkáři Tomášem Klusem a Pokáčem. 

TOP 8 videoklipů týdne (139.): Muse přicházejí s poselstvím naděje, Tomáš Klus natáčel na koncertech a Pokáč dědkovatí Muse při koncertě v Praze. Foto: Petr Tibi


OH WONDER
SE NECHALI ZACHYTIT NA 2665 FOTKÁCH

Duo Oh Wonder, tedy Josephine Vander Gucht a Anthony West, znovu připomíná, že brzy vyjde jejich druhé studiové album. Interval mezi jednotlivými ochutnávkovými singly je dlouhý dva týdny, tudíž by se do 16. června 2017 ještě jeden mohl prodrat na světlo světa. Píseň Heavy by měla mít na desce číslo šest, stejně jako je počet stěn barevné krychle, ve které byl natočen její klip. Kvůli němu se Oh Wonder nechali 2665krát vyfotit, jak tančí v této krychli, a následně fotky rozpohybovali.

ROYAL BLOOD UAKZUJÍ, ŽE NA JEJICH KONCERTY MÁ CENU PŘIJÍT

Skoro se zdá, jako by Royal Blood byli s Oh Wonder nějak propojeni. Obě dua v dubnu oznámila vydání druhého studiového alba, které jim oběma vyjde 16. června. Royal Blood ale nejsou tak aktivní s vydáváním nových klipů. Na druhou stranu před dvěma týdny vydali 15 minut dlouhý 360° záznam ze svého koncertu, kde je několik nových písní. Hook, Line & Sinker mezi nimi není, proto si ji můžeme vychutnat zvlášť opět za doprovodu záznamu z jejich koncertu, o který se postaral režisér Ben Lowe.

vložte odkaz, text nemažte

NOTHING BUT THIEVES VENTILOVALI SVOU FRUSTRACI Z MODERNÍ DOBY

Nothing But Thieves, skupina, která předskakovala Muse na jejich tour Drones, plánuje 8. září připsat na své konto druhou desku, tentokrát s názvem Broken Machine. Jako producenta si vybrali Mikea Crosseyho, jenž spolupracoval s The 1975, Foals nebo Arctic Monkeys. Z chystané desky je i novinka Amsterdam, ke které byl natočen klip uprostřed zpustlé továrny v Kyjevě na Ukrajině, kde se dvě desítky tanečníků svíjí a zobrazují tak pocit frustrace z moderní doby a neschopnosti komunikovat mezi sebou.

S Nothing But Thieves v tourbusu: Muse jsou nejmilejší nerdi. Je nám ctí s nimi hrát

IGGY POP SE STAL VYPRAVĚČEM V KLIPU KAPELY ALT-J

Skupině Alt-J vyjde v pátek 2. června deska Relaxer. Už teď má venku druhý klip. Trio dalo režisérovi Casparu Balslevovi volnou ruku a nechalo ho interpretovat píseň In Cold Blood po svém. Tento krok se ukázal jako velmi šťastný. Do děje nás uvede několik vět, které namluvil Iggy Pop. Dále pak sledujeme myšku, jak putuje lesem, narazí na několik mrtvých lidí, až dojde k líbajícím se viníkům.

LIVE: Hudba alt-J, hudba budoucnosti


CHEAT CODES A DEMI LOVATO ZÁŘÍ BARVAMI

Cheat Codes a Demi Lovato spojili své síly a povedlo se jim vytvořit chytlavý song No Promises. K němu teď také vydávají videoklip. Postarala se o něj uznávaná režisérka Hannah Lux Davis, která s mladou zpěvačkou spolupracovala už na videu k její hitovce Cool For The Summer. V klipu plném speciálních barevných efektů se nám z kapely Cheat Codes představí především její frontman Trevor Dahl a čtyřiadvacetiletá hudebnice nás zase oslní svými dredy, které si nechala vytvořil speciálně pro natáčení. 

MUSE VLÉVAJÍ OPTIMISMUS DO ŽIL

Když psal Matt Bellamy píseň Dig Down, bylo jeho cílem vtisknout do ní naději, inspiraci a optimismus a oprostit se od všech negativních událostí dnešního světa. O stejnou věc se následně pokusila kapela Muse i ve videoklipu, kterým nás provádí Lauren Wasser. Jde o pětadvacetiletou dívku, která před pěti lety utrpěla tzv. syndrom toxického šoku, na jehož následky přišla o nohu. V klipu se však i přes tento handicap dokáže postarat o bandu mužů, kteří mají za úkol ji zneškodnit.

LIVE: Muse si v Praze na otáčivém pódiu opět vybojovali titul: Nejlepší koncertní kapela současnosti

TOMÁŠ KLUS VSADIL NA JEDNODUCHOST

Tomáš Klus se v den svých narozenin rozhodl udělat radost nejen sám sobě, ale především fanouškům, když vypustil do světa videoklip k songu s jednoduchým názvem - Jsem. Titul skladby může být pro tento klip zavádějící, rozhodně se v něm totiž neobjevuje pouze český písničkář, spíše naopak. Video zpěvák natočil na svých jarních koncertech během turné Recyklus Tour a postupně si hledáček kamery najde jak všechny členy kamery, tak spousty fanoušků a skvělou atmosféru vystoupení Cílové skupiny.

POKÁČ SE V NOVÉM KLIPU LÁDUJE DORTEM

V pátek 19. května debutoval Pokáč se svou deskou Vlasy, kterou doprovází také zbrusu nový videoklip k písni 26. Tu napsal na počest svých narozenin. Symbolem hudebního videa je narozeninový dort, který hudebníka a jeho kamarády doprovází v tramvaji, při procházce parkem či do hospody. V textu písně pak zábavným způsobem reflektuje "problémy" dnešních šestadvacátníků.

Text: Anna Hejkalová, Andrea Štipčáková

Témata: Oh Wonder, Royal Blood, Nothing But Thieves, Alt-J, Iggy Pop, Muse, Pokáč, Tomáš Klus, Demi Lovato

0,00

čtenáři

hlasuj

Mohlo by Vás zajímat

zavřít