TOP 8 videoklipů týdne: Mirka Miškechová vsadila na češtinu, Jan Bendig na romštinu

Vydáno 04.09.2018 | autor: Andrea Štipčáková

Childish Gambino zanimovali Beyoncé i Michelle Obama, Panic At The Disco se vydali do downtownu v LA a Passenger do New Yorku. Spoustu se toho však urodilo také na československé scéně. Jan Bending opět sází na česko-romsky zpívaný song, Trocha Klidu balí holky a Slovenka Mirka Miškechová se představuje v česky zpívané písni Brouček.

TOP 8 videoklipů týdne: Mirka Miškechová vsadila na češtinu, Jan Bendig na romštinu TOP 8 videoklipů týdne: Mirka Miškechová zpívá česky, Jan Bendig propojil češtinu s romštinou

Childish Gambino zanimovali Kanyeho Westa i Beyoncé

Po klipu This Is America, který rozvířil vody hudební žurnalistky víc než pořádně, jsou Childish Gambino zpět s o dost klidnější záležitostí, která ale stejně vzbudí rozruch. V klipu Feels Live Summer zobrazuje kreslené verze všech známým raperů i zpěvaček - najdete v něm Kanyeho Westa, Beyoncé, Drakea, Wize Khalifu, Dr. Dre, Azeliu Banks, Travise Scotta, The Weeknda, Solange… no výčet je to opravdu rozsáhlý.

RECENZE: Jmenuj génia, který není šílený. Kanye West to určitě není

 

S LSD můžete cestovat na obláčcích

Partička LSD, kterou tvoří zpěvačka Sia, raper Labrinth a producent a DJ Diplo, si v klipu hodně vyhrála s barvami a nic v něm není nemožné. Zatímco Sia tančí na střeše létajícího autobusu, který řídí právě Diplo a jenž proplouvá šílenou temnou bouří, Labrinth je následuje na růžovém obláčku. Debutové album téhle trojice má vyjít už tento měsíc.

Panic! At The Disco míří vysoko

Pray for the Wicked je už šestá řadovka party z Las Vegas, kterou vydala letos v červnu. High Hopes je pak jejím druhým singlem, jenž se právě dočkal i videoklipu. Režie se ujal Brendan Walter, který točí klipy třeba pro Fall Out Boy, Lorde, Siu nebo Shawna Mendese. Panic! At The Disco mají v plánu evropské turné a nejblíže nám budou 15. března příštího roku v berlínské Columbiahalle.

The Kooks servírují klip jak z fashion časopisu

Klip sestříhaný ze záběrů, za které by se nemuselo stydět ani poslední vydání Vogue! Umělecká záležitost k songu For Leaf Clover funguje naprosto dokonale. Nová deska The Kooks s názvem Let’s Go Sunshine navíc vyšla v pátek 31. srpna.

V první den Rock for People vystoupili The Kooks, Enter Shikari nebo The Vaccines

Mirka Miškechová zpívá česky

Slovenka Mirka Miškechová, známá především díky písni Cudzinka v tvojej zemi, kterou nazpívala s Xindlem X, vydává nový singl. A tentokrát sází na češtinu! Jak zpěvačka prozradila, i přesto že Brouček není její autorskou skladbou, cítí, jako by jí byla napsaná přímo na tělo. K přípravě videoklipu Mirka oslovila svého kamaráda Lukáše Balcárka z Light & Love. „Lukáš je všestranný talent. Mám radost, že lyric video dokázal uchopit tak hravě a k tomu do něj vložit jednoduchou dějovou linku,“ prozradila Mirka, jejíž nové video je postaveno na kreslených postavičkách. Píseň Brouček bude součástí jejího chystaného alba s názvem My name is Mirka not Miška.

VIDEO: Mirka Miškechová zpívá o věcech, na které se bojí zeptat

Trocha Klidu balí holky

Kapela Trocha Klidu o sobě dává po roce opět vědět! Do éteru vypouští svůj nový singl Šoumou, který má dle slov formace „odrazit letní atmosféru spojenou s balením holek a předháněním se, kdo je větší King Kong.“ Píseň ukazuje snahu kluka zaujmout dívku, navzdory své nedokonalosti, cestou důvtipu a osobnosti. Ve vizuální podobě songu se kluci objevují v několika různých obrazech, v každém z nich pak mají na sobě jiný kostým. Režie klipu se ujal Vladimír Špička, v Londýně studující režisér, který má na svém kontě již řadu úspěšných projektů.

Jan Bendig nezapře své romské kořeny

Sérii česko-slovenských videoklipů uzavírá Jan Bendig, který svým věrným fanouškům poslal jako poděkování za několikaletou podporu klip Řekni mi. Stejně jako v písni Amen, s níž společně s Monikou Bagárovou zabodoval letos v květnu, nezapře ani v zářijové novince své romské kořeny. A to nejen co se týče hudební stránky, ale také textařské. Ve skladbě totiž několikrát zazní romština. Klip je pak vytvořen z obrazů natočených v zákulisí zpěvákových koncertů a dalších akcí, kterých se v nedávné době zúčastnil.

TOP 8 videoklipů týdne: Kryštof a Slza zachytili atmosféru koncertů, Lucie se vrací po šestnácti letech

Passenger upozorňuje na sílu reklam

Společně s novou deskou vypustil Passenger do světa také klip k písni Survivors, v níž vypráví o dnešní zmatené době. Tu označuje za velmi uspěchanou a upozorňuje také na reklamy, které na nás číhají na každém rohu a snaží se lidem doslova vymýt mozky. A kde jinde natočit video k songu s takovým poselstvím, než na newyorském Times Square, jenž se svými reklamními plochami proslavilo.

LIVE: Písničkářský zázrak Passenger v Praze: Emoce na dosah ruky

text: Kateřina NovákováAndrea Štipčáková

Témata: Childish Gambino, Sia, Panic! At The Disco, The Kooks, Mirka Miškechová, Trocha Klidu, Jan Bendig, Passenger

0,00

čtenáři

hlasuj

Mohlo by Vás zajímat

zavřít