VIDEO: Pro Never Sol znamená každý konec nový začátek. V novém klipu se inspirovala fenoménem vanitas

Vydáno 12.07.2017 | autor: redakce

Necelý rok po skladbě Nur, společném počinu se sborem seniorek Elpida, se Never Sol hlásí s novinkou Roza. Tu doprovází videoklip inspirovaný fenoménem tzv. "vanitas", tedy barokních zátiší, jejichž účelem bylo skrze síť symbolů odkazovat na pomíjivost bytí. Na svědomí ho má režisérka a fotografka Michaela Karásková-Čejková. 

VIDEO: Pro Never Sol znamená každý konec nový začátek. V novém klipu se inspirovala fenoménem vanitas VIDEO: Pro Never Sol znamená každý konec nový začátek. V novém klipu se inspirovala fenoménem vanitas

Klip se natáčel během jednoho měsíce v prostředí karlínského bytu a zaznamenané vadnutí rostlin je ve výsledném videu otočené v opačný proces. "Vanitas mimo jiné pracuje s myšlenkou cykličnosti, ve které každý konec znamená nový začátek a naději. Roza je přiběhem o tom, že i silná a hluboká pouta se někdy rozpadnou a je třeba jít dál," komentuje Never Sol svůj nový počin.

FOTOREPORT: Never Sol představila v Akropoli novinky za doprovodu světelné show

vložte odkaz, text nemažte

Kromě Michaely Karáskové-Čejkové se na něm podíleli animátor Jakub Kouřil a brněnská zahradní a krajinářská architekta Efemer. Společnými silami se jim podařilo vytvořit vizuální doprovod k jemné, pro Never Sol typické klavírní baladě, která vznikla coby přirozený výsledek živé improvizace. 

tz, jm, foto: Jenia Filatová

Témata: Never Sol, Roza, vanitas

4,00

čtenáři

hlasuj

Mohlo by Vás zajímat

zavřít