Kapela Visací zámek vyjela na turné s Pellethead

Vydáno 25.03.2011 | autor: PR

Je to několik měsíců, co Visáči křtili nové CD Klasika v pražské Lucerně. Následovalo několik větších koncertů v Česku. Pak se Visací zámek na chvíli odmlčel - ale jen proto, aby dal co největší váhu tomu, co přijde za pár dní: na přelom března a dubna si Visací zámek připravil turné nazvané podle posledního CD Klasika Tour.

 

Kapela Visací zámek vyjela na turné s Pellethead visaci_zamek

visaci_zamekNa toto turné si Visáči pozvali opravdu mimořádné hosta, anglickou punkovou skupinu Pellethead. Nejde o žádné začátečníky, tato zkušená skupina má za sebou mnohá turné po Americe i Evropě. Patřili mezi oblíbence legendárního Johna Peela, který o nich prohlásil: „Je to současně nejlepší i nejhorší věc, kterou jsem kdy slyšel."

 

Na podzim 2010, vydali Visáči nové CD Klasika a holedbají se, že nyní svou slávu ještě znásobí. Kolekce nových písní je nabitá provokacemi, nápady a energií. Největší rozruch v médiích vyvolala píseň Prezident je buzna, zatímco největší úspěch u fanoušků zaznamela píseň Padesát, na kterou vznikl videoklip. Ten je ojedinělý tím, že vznikl na jeden jediný záběr.

Visací zámek je v dějinách světové hudby vskutku ojedinělá skupina, protože hraje celou svoji dlouhou 28letou historii v nezměněné sestavě. Tím se řadí mezi celosvětové unikáty.

7. prosince 1982 se na Strahově konal první koncert Visacího zámku. V té době si už o pětici ing. Vladimír Šťástka (bg), ing. Michal Pixa (g), ing. Jan Haubert (voc), ing. Jiří Pátek (dr) a ing. Ivan Rut (g) povídali punkeři po celé stověžaté matičce, protože dotyční si po vzoru Jaroslava Haška udělali z bližních dobrý den a pustili mezi ně fámu oslavující v té době ještě neexistující punkovou kapelu v Praze.

„Visáčům" pak nezbylo nic jiného, než za to pořádně vzít, a přes dočasné změny názvu (V.Z., Traktor) společně přežili již téměř tři desetiletí, dva zcela odlišné režimy, devět řadových alb, dvě kompilace, sedm klipů a načali druhou tisícovku koncertů.

Pellethead se nesnaží znít jako žádný vzor. Prostě se postaví na podium a hrajou se severským humorem a s excentrickým pojetím na podiu. Podnikli turné po Británii, USA i Evropě – a nyní na pozvání Visáčů přijíždějí dobýt Česko.

Turné Visací zámek & Pellethead
25.3.2011 Plzeň Šeříkovka 
26.3.2011 Dvůr Králové Zálabí 
31.3.2011 Ústí n.L. Národní dům 
1.4.2011 Havlíčkův Brod Klub Oko
2.4.2011 Liberec Castaclub 
5.4.2011 Praha Akropolis

dm 

zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím