Epoxies: Punk's not dead. A disko taky ne!

Vydáno 19.02.2007 | autor: redakce

Do Futura se po roce vrátili punk-diskeři Epoxies. A vzali s sebou zajímavé parťáky: The Avengers a jihočeské "C". Na místě byl náš zpravodaj Lukáš Král. Přečtěte si jeho recenzi.

Epoxies: Punk's not dead. A disko taky ne! Epoxies: Punk's not dead. A disko taky ne!

C, Avengers, Epoxies
8. 2. Futurum, Praha


Punkovému (anti)hnutí zanedlouho nezbude než bilancovat (anti)kristovy roky. Zejména v 80. letech to vypadalo, že rebelie a neschopnost vystoupit z kánonických těsných jeansů a křiváků pohřbí sebe samu zaživa; spolu s drogami a v nihilismu si libující filosofii. Prostě důsledné dotažení zaříkávací formule „no future“. Jenže teď tu máme multikulturalismus, globalizaci a internet, positivismus a fakt, že ne každému se chce dobrovolně umírat. Zkrátka a jednoduše, i punkový koncert může být docela příjemný a veselý večírek.

Zrovna jako 8. února ve Futuru v případě vystoupení tria C, Avengers a Epoxies. Jako první pódium obsadili C z jižních Čech. Vyšli ze stejné alternativní scény jako Sunshine, s tím rozdílem, že Céčka „postrádají“ zpěváka. Vlastně ho ani nehledali. Instrumentálky odehrané na kytaru, basu a bicí, doprovázené klávesami, zaujmou hlavně fanoušky nové vlny, kteří už nechtějí tančit klackovitě dopředu dozadu, ale i do stran a pěkně v bocích. Většinu přítomných však jejich vystoupení „pouze“ v dobrém slova smyslu zaskočilo. Zřejmě přišli kvůli našláplejším souborům.

Penelope Houston z kalifornských Avengers toho od svých teenagerských let stihla docela hodně. V baru jí ještě nechtěli nalít, když se svou kapelou hrála requiem rozpadajícím se Sex Pistols. To byl Winterland, San Francisco, rok 1978. Ve Futuru se z původní sestavy Avengers krom dámy za mikrofonem představil ještě kytarista Greg Ingraham, zbylá místa zaujali o generaci mladší spoluhráči. Vystoupení mělo jasný cíl, vyždímat z toho co se dá. Místy melodický, řízný punk/rock s trochou HC, aby nebyla opomenuta někdejší šňůra koncertů s ráznými Dead Kennedys.

Penelope i před zraky českého kronikáře Alexe Švamberka, kterému letos vyšla publikace o americkém HC a punku Nenech se zas oblbnout, dostála pověsti ambiciózní divy, jejíž vliv je patrný i ve sféře populární hudby, například taková Pink jako by jí z oka vypadla.Oregonští Epoxies, kteří vystoupili na úplný závěr punkového večírku, uvádějí mezi své spřízněnce kupříkladu Devo, Ramones, Duran Duran či Blondie. Že si nedokážete představit, jak taková kapela zní? Z velké části karikatura sama sebe, barevné kostýmy, androidé místo kapelníků a hlavně melodický punk/rock podbarvený docela úchylným zvukem primitivního casia. Všechno nenápadné, a hlavně nakažlivé.

Devo jsou oproti partě motající se kolem zpěvačky Roxy Epoxy géniové. Jenže Epoxies jsou hlavně a především zábava, živý komiks. Jedinou otázkou zůstává, kdo si to víc užívá; jestli kapela na pódiu, nebo ti dole pod ním, zaměřováni zeleným paprskem kytaristy Vize Spectra.

Lukáš Král

Pořádala agentura Ladrogang.
0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím