Festival Střelák s WWW a SRPR

Vydáno 09.07.2007 | autor: redakce

Ve čtvrtek 12.7. bude letní festival Střelák hostit kultovní průkopníky českeho hip hopu kapelu WWW v doprovodu Sdružení rodičů a přátel ropy. Začátek 19:30.

Festival Střelák s WWW a SRPR Festival Střelák s WWW a SRPR

WWW – legendární hip-hopová kapela se vrací. Dvojice Typlt – Anděra, zakladatelé a tvůrci hip-hopové scény u nás se na loňském, a vlastně debutovém, albu NEUROBEAT uklání svým idolům a modlám. Tedy Nine Inch Nails, Masive Attack, Tricky a to tak, že jedněm vstávají vlasy na hlavě hrůzou a druhým nadšením. Nikdo to nečekal. Nikdo to takhle nečekal. Aneb industriál se potkal s hiphopem a spolu znásilnili alternativu. Nadmíru syrový a komplikovaný zvuk, roztříštěný, plný rozličných a těžko uchopitelných nálad, zlámané i repetivní melodické motivy a nejednoznačné, značně metaforické, černohumorné a temné texty „šlápnu nekonečnu na ocas ať kvíkne, jak pes, kterého krmíš tak, že si i po obědě líže rány.“SRPR – pražská undergroundová partička, hrdě i zvláštně se hlásící k odkazu české alternativy. Čím starší tím zralejší, hudebně propracovanější a depresivnější, či lépe řečeno posedlejší a šílenější. Poslední album Září je až přes míru plné téměř eklektických skladeb. Tu svižnějších tu pomalejších, které velmi dobře absorbují vlivy všech možných žánrů a míchají je v příjemnou a syntetickou alternativu. V produkci Ondřeje Ježka /jest také zvukařem a mixérem Neurobeatu a mj. i kapel pod hlavičkou Silver rocket/ dostala hudba do vínku i syrovost a naléhavou melodičnost. Zvláštní kapitolou jsou pak texty, resp.poezie leadera Romana Nerudy, ve kterých se zvláštní melancholií míchá deprese, sarkasmus, ironie, cynismus a schizofrenie.

Čtvrteční večer uzavře ve 22 hod projekce jihokorejského filmu Nebohá paní pomsta. Poslední část Trilogie pomsty (Sympathy for Mr. Vengeance, Old Boy).

více informací www.strelak.cz
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím