Film o Ianu Curtisovi v českých kinech

Vydáno 22.01.2008 | autor: redakce

Film zachycuje posledních sedm let života zpěváka legendráních Joy Division, kteří po Curtisově sebevraždě založili kapelu New Order.

Film o Ianu Curtisovi v českých kinech Film o Ianu Curtisovi v českých kinech

Dvouhodinový Control vychází z knihy Touching from a Distance, kterou v roce 1995 vydala Curtisova manželka Deborah. Film se zaměřuje na zlomové okamžiky zpěvákova života a objasňuje začátky jeho hudební tvorby, která vyvrcholila založením legendární formace Joy Division, jež definovala koncem 70. let zvuk moderního rocku.Ian Curtis spáchal v roce 1980 ve svých třiadvaceti letech sebevraždu, které předcházely drogové experimenty a rozpad manželství. Po jeho smrti se Peter Hook, Stephen Morris a Bernard Sumner rozhodli, že už nebudou dále hrát jako Joy Division a přejmenovali se na New Order.Režie filmu se ujal Anton Corbijn, známý fotograf a režisér, který v minulosti natočil videoklipy pro Roxette, Matallicu, U2 nebo Johnyho Cashe. Control jde do českých kin 13. března.
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím