Punkeři Pennywise přijíždějí do Prahy

Vydáno 25.08.2008 | autor: redakce

Už ve středu 27. srpna se v pražském Lucerna Music Baru představí živoucí skate-punková legenda Pennywise, která - přestože letos slaví 20 let od svého vzniku - vystoupí v Čechách poprvé v historii.

Punkeři Pennywise přijíždějí do Prahy Punkeři Pennywise přijíždějí do Prahy

Pennywise jsou klasickými představiteli kalifornské punk-rockové scény typické pro 90. léta dvacátého století, která se zformovala zejména kolem labelů Epitaph a Fat Wreck Chords a kapel Bad Religion a No FX. Pro tvorbu všech tří se rovněž vžilo označení "skate-punk", jelikož pocházejí z prostředí, kde byla skateová a punková komunita značně provázána.

Pennywise
si na rozdíl od některých jiných příbuzných souborů dokázali dlouhodobě zachovat kvalitativní úroveň - alba Unknown Road, About Time a Full Circle z let 1993 - 1997 v ničem nezaostávají za debutem a jsou považována za klasiku ve svém žánru.V březnu 2008 předložili Pennywise světu nový počin s názvem Reason To Believe a to trochu netradičním způsobem - ve formě bezplatného downloadu na portálu MySpace. Formát CD se dostal do obchodů až o pár dní později, a to pod značkou MySpace Records. Neznamená to odchod Pennywise od Epitaphu, ten si ale tentokrát vzal na starost pouze evropský trh.

V rámci letošního evropského turné Pennywise navštíví i Českou republiku. Společnost jim u toho bude dělat A Wilhelm Scream z východního pobřeží USA, hrající velmi příbuzný hudební styl. Druhou předkapelou na středečním koncertě budou němečtí punkeři Scheisse Minnelli.
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím