Red Bull Music Academy Barcelona - díl 1.

Vydáno 03.10.2008 | autor: redakce

Akce Red Bull Music Academy nabízející DJům a elektronickým muzikantům možnost setkat se s hvězdami oboru a zkusit práci v opravdových studiích slaví desátý ročník. Letos se koná v Barceloně. Jana Kománková přináší reporty přímo z místa činu.

Red Bull Music Academy Barcelona - díl 1. Red Bull Music Academy Barcelona - díl 1.

Red Bull Music Academy je workshop pro několik desítek lidí. Koná se každý rok v jiném městě - v minulosti proběhla například v Dublinu, New Yorku nebo Římě. Pro letošek organizátoři zvolili Barcelonu. "Od města jsme získali prostor staré textilní továrny," uvádí organizátor Carlos. "Radnice ji chtěla opravit, ale trvalo by to velmi dlouho - proto zapůjčila fabriku nám s tím, že ji opravíme a po skončení akce si sice odvezeme techniku a dekorace, ale budova zůstane městu," dodává.

Továrna se nachází na periferii Barcelony v průmyslové zóně, a pro daný účel se hodí výborně. Nabízí dost prostoru pro to, aby mohly desítky účastníků sedět v improvizované kavárně, poslouchat přednášky hudebních hvězd (Front 242, Goldie) v pohodlné posluchárně, nebo se zavřít do zvukotěsného studia a pod vedením zkušených lektorů pronikat do tajů práce se zvukem. Je zde i rozhlasové studio, které vysílá každý večer přes jedno z lokálních rádií, zázemí zde je i pro práci s videem.

Atmosféra je stejně jako u minulých ročníků velmi přívětivá. Den začíná polednem, kdy se v továrně sejdou účastníci (vybraní jako každý rok konkurzem, jímž v minulých ročnících úspěšně prošla řada českých DJs a muzikantů, například Babe LN, Tall či Lucca) a při kávě a energy drincích začnou poslouchat první přednášející. Přednášky trvají do podvečera, načež se účastníci zavírají do studií a zkouší si svou hudbu prohnat špičkovou aparaturou, nebo si prostě hrají na vypulírované superdrahé syntezátory, na které, vzhledme ke svému věku a obvykle i začátečnictví, jinak nedosáhnou.

Důležitý je samozřejmě i noční život. Každý večer se v místních klubech konají parties, kam mají účastníci vstup zdarma, a - i díky vášni místních pro noční život - končí hluboko nad ránem. Polední začátek akce tak bývá poněkud ospalý... Soudě dle minulých ročníků, po několika týdnech pobytu na místě vykazují participanti známky značné únavy, ale i velké spokojenosti, a letošek, který už nějaký ten den běží, nebude zřejmě jiný.

text Jana Kománková, foto archiv

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím