Räka Akkä - HOROR POP

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Do redakce se nám dostala zajímavá nahrávka staronové kapely s tajuplným názvem Räka Akkä. Nabízíme vám nejen základní informace o skupine, ale také její skladbu se slibným názvem Horror Dancers.

Räka Akkä  - HOROR POP Räka Akkä - HOROR POP


Räka Akkä

Titulní píseň: Horror Dancers
Text: Radim Salač
Hudba: Richard Urdabaev & Räka Akkä
Nahráno ve studiu Filipa Hendrycha v Liberci, říjen 2003
Produkce: Räka Akkä

Räka Akkä jsou:

Radim Salač – zpěv
Richard Urdabaev – kytary, zpěv
Roman Bartoš – basová kytara
Marcel Náhlovský – bicí, klávesy

Kapela vznikla v lednu roku 2003, ačkoliv její počátky sahájí až do raných devadesátých let. V té době působili jednotliví členové v libereckých seskupeních IZV, The PH.E. nebo Pivní Máj. Marcel Náhlovský působil na přelomu milenia také v projektu Alfredo Schluntzcki, který byl tvořen legendami českého undergroundu – Alfrédem Michlem (DG-307, Umělá hmota), Jiřím Kabešem (The Plastic People Of The Universe) a Martinem Schulzem.

Za dobu své existence dala kapela vzniknout hned dvěma osobitým stylům. Tím prvním byl v letech 92-94 LBC City Sloughter House Music a v tom letošním je nový sound kapely označován jako Horror Pop.

Räka Akkä má za sebou několik vystoupení, z nichž nejúspěšnější proběhlo na začátku října v pražském klubu Rock Café. Na jaře příštího roku je naplánována koncertní šňůra ve Velké Británii.

K titulní písni “Horror Dancers Do Not Betray Their Own Blood” (Horroroví tanečníci nikdy nezrazují vlastní krev) nyní připravuje video klip pod vedením scénáristy a režiséra Marka Vopelky. Materiál by měl být dokončen do konce letošního roku.

Píseň Horror Dancers ke ztažení...

www.rakaakka.com
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím