POPULÁRNÍ BALKÁNSKÁ DECHOVKA ROZDUNÍ AKROPOLI

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Podzimní část cyklu koncertů Respect Plus 04 zahájí světoznámá balkánská dechovka KOČANI ORKESTAR v pátek 10. září v pražském Paláci Akropolis.
Dechovka, která rozpoutala současnou balkánskou hudební mánii, se jmenuje Kocani Orkestar. Inspirovala skladatele Gorana Bregoviče, hostovala na nahrávkách rumunských zbojníků Taraf de Haidouks a Emir Kusturica její členy představil v romské filmové epopeji Dům k pověšení.

Dvoumiliónová Makedonie patří z celého Balkánu k těm kulturně nejpromíchanějším zemím. Není divu, že právě odtud pochází zvukově nejkřiklavější balkánská dechovka Kočani Orkestar.

Makedonský tavící kotel učaroval režisérovi Emiru Kusturicovi do té míry, že svůj film Dům k pověšení (vznikl 6 let před slavným Undergroundem) situoval do romského „townshipu“ Suto Orizari, které je předměstím Skopje a představuje nejlidnatější romskou aglomeraci na světě. Ve filmu se poprvé objevili členové Kočani Orkestaru, který dnes patří k nejvýznamnějším makedonským skupinám. Pochází z města Kočani východně od Skopje.

Cena vstupenky v předprodeji do 1.9.: 270,-
Cena vstupenky v předprodeji po 1.9.: 300,-
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím