Exkluzivně: co řekla Sinéad REPORTU

Vydáno 08.07.2010 | autor: Jana Kománková

Irská diva Sinéad O'Connor navštívila Česko. Kromě koncertu na zámku Sychrov pobyla i v Praze, kde se setkala s novináři. REPORT byl u toho, položil jí pár otázek a pořídil pár fotek.

Exkluzivně: co řekla Sinéad REPORTU Exkluzivně: co řekla Sinéad REPORTU

SINÉAD O'CONNOR
NOVÉ ALBUM NA OBZORU!

Sinéad O'Connor je jednou z nejznámějších zpěvaček vůbec. V posledních letech ubrala na divokosti své image, ale její hudba zůstává plná emocí.
Na setkání s novináři ochotně odpovídala i na poněkud méně příjemné dotazy („Máte krizi středního věku?“ – „Ne, co to je?!“) a zdůrazňovala důležitost rodinného života („Relaxace, to pro mě znamená být doma v posteli s nejmladšími dvěma ze svých čtyř dětí“). Působila jako normální čtyřicátnice, pro některé její fanoušky byla její vizáž až šokující: na rozdíl od Madonny nebo Kylie se nesnaží o věčné mládí a raději se soustředí na svou práci a na své blízké.I kvůli péči o rodinu v poslední době spíše omezuje koncertování, ale to neznamená, že by se muzice už nevěnovala. Právě o její aktuální hudební aktivity jsme se zajímali.


Proslýchá se, že pracujete na nové desce. V jakém stádiu jsou přípravy?
Ano, je to tak. Právě jsem strávila týden v Londýně, kde jsem dokončovala natáčení vokálů – do Prahy jsem letěla přímo z Londýna. Nevím, kdy přesně se album objeví na trhu, ale pravděpodobně to bude v lednu příštího roku.

Mluvila jste o tom, že na koncerty s vámi jezdí jen malá kapela, protože to znamená menší výdaje. Doléhá podle vás na muziku ekonomická krize?
Hudební průmysl byl podle mě v krizi odjakživa, takže to není nic moc nového.Aha, a je podle vás ekonomická situace muzikanrů horší nyní než třeba před několika lety?
Nemám dojem, že je to horší. Jen se mění situace. Gramofirmy hynou na úbytě, a dobře jim tak.
Současná situace je podle mě férovější, protože daleko větší část peněz jde přímo muzikantům – zatímco dřív to bylo tak, že forma vyrobila album za dvě libry a prodávala ho za deset, což mě popuzovalo. 
Teď kapely vydělávají spíš na koncertování a tak je to podle mě daleko správnější. Není to krize.

text Jana Kománková foto Petr Flíček

 
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím