BOBAN MARKOVIČ ORKESTAR SE VRÁTÍ DO PRAHY

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Po fenomenálním úspěchu strhujícího koncertu na podzim v Akropoli se našláplá balkánská dechovka BOBAN MARKOVIČ ORKESTAR se představí opět u nás - 7. dubna opět v pražském Paláci Akropolis.
Po dlouhém roce přijede opět do Prahy Boban Markovič Orkestar, jehož vystoupení se staly známými jako svátek plný radosti a pohody. Pro ty, kdo Bobana Markoviče neznají přikládáme malý exkurz do historie. Dechové kapely balkánského regionu mají vždy výrazně romský charakter a od západního Srbska po Makedonii jsou pozoruhodně tvůrčí při přeměňování původního strnulého stylu tradičních dechových kapel.Tyto soubory vznikly v 19.století jako napodobenina tureckých vojenských orchestrů. 12tičlennný Boban Markovič Orkestar je v posledních deseti letech vůbec nejlepší a nejuznávanější srbskou dechovou kapelou.Jejich hudbu představil, především západnímu obecenstvu, Emir Kosturica ve filmech "Underground", "Arizona dream", "Černá kočka, bílý kocour". Největší hity ze zmíněných filmů tvoří i součást repertoáru Bobana Markoviče. Na každoročním festivalu dechové hudby ve středosrbské Guce / festival se koná již 40let/ získal Markovičův "orchestr " řadu prestižních ocenění. Zdejší festivalová porota má za úkol vybrat z více než 30-ti dechových kapel tu nejlepší na světě,celému tomuto "dechovému klání"přihlíží více než 300 tisíc diváků. Boban Markovič - Orkestar získává v roce 2000 ocenění " The Best Orcherstra", o rok později cenu " the Best Trumpet" pro samotného mistra, který ji tento rok vyhrává již po páté, ovšem v tomto roce získává navíc to nejlepší ohodnocení od všech členů poroty. Další ceny, které Markovič získává spolu s druhým trumpetistou Jovicou Ajdarevicem jsou například "Golden Trumpet" a "Trumpet Maestro". Důvod proč pokračuje ve svém úspěchu je evidentní: je to nejlepší srbský trumpetista znovuobjevující kořeny tradiční balkánské dechové hudby a přizpůsobující je celému světu. Dnes je Markovič - Orkestar hvězdou všech velkých festivalů po celém světě a to nejen dechové hudby,kde vystupuje se stejným úspěchem jako mnohé slavné rockové kapely. Vystupoval v Řecku, Belgii, Rumunsku, Maďarsku, Itálii, Rakousku, Monaku, Německu, Španělsku, Slovensku, Chorvatsku i České republice.

www.palacakropolis.cz
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím