NANA ZORIN SE VRACÍ DO ROXY

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Pražská dubová formace NANA ZORIN, která koncem loňského roku vydala nové album, se 24. února po čase opět představí v klubu Roxy.

NANA ZORIN SE VRACÍ DO ROXY NANA ZORIN SE VRACÍ DO ROXY

Na konci léta 2002 Nana Zorin oslovila talentovaného hudebníka a světoběžníka Ego.L.Dina, aby se ujal role hlavního vokalisty souboru. Spolu s obměněnou rytmickou sekcí (Pavel Navratovič – drums a Martin Černý – bass) a zakládajícím jádrem skupiny Karlos. T (keyboards) a Martin. C (guitar) tak vznikla nová podoba Nany Zorin. A to není zdaleka jediná změna. Po vystoupení na Creamfields skupina přestala koncertovat a začala usilovně pracovat na novém repertoáru, který se má objevit na druhé dlouhohrající desce. Nejdřív však přijdou živé koncerty. Nepochybné je, že Naně Zorin jsou stereotypy cizí a svým pojetím se vydává proti hlavnímu proudu taneční hudby. Staví totiž jednoznačně na písničkách jako takových, které jakoby mimochodem mají moderní taneční spodky a typický zvuk NZ, charakteristický množstvím jemných melodií, psychedelickou atmosférou a také výjimečnými texty (Ego L. Din). Skupina se rozhodla více hrát a méně mixovat, což vede k větší sevřenosti a kupodivu i informační bohatosti, to vše korunované zpěvem Ego.L. Dina, který skutečně mezi českými zpěváky působí jako zjevení. První singl s tímto vokalistou, který skupina zveřejnila, nese název Touch a ti, kteří měli možnost jej slyšet, nešetří chválou. (MP3 si můžete stáhnout z www.nanazorin.cz, skladba se objevila i na kompilaci Planet Dance pro Greenpeace). Ego.L.Din spolu s Nikou.B figuruje také v netradiční skladbě Desire Bout složené a nahrané na objednávku časopisu Živel. Očekávané koncerty Nany Zorin překvapivě mají být hrány zcela živě – žádné přednahrané spodky, žádné beatboxy, žádné gramofony. Podle slov kapely se jedná o přirozený vývojový krok, který umožní vložit do vystoupení více prožitků, dynamiky a improvizace. V souvislosti s technickým zjednodušením realizace vystoupení skupina hovoří o krystalickém zvuku a vibracích, které obohacují harmonický rozměr... Přirozeným návratem k maximálně živému hraní, procítěným hlasovým projevem Ego.L.Dina, výtečnou moderní rytmikou a jemným předivem panoramatických analogových zvuků spolu s velkým důrazem na špičkový zvuk jak na nahrávkách, tak na koncertech potvrzuje Nana Zorin, proč je považována za jednu z nejzajímavějších formací naší současné hudební scény. Ze současné tvorby Nana Zorin je cítit veliká dávka pozitivní energie a radost, o niž se hudebníci chtějí s posluchači podělit. Nezbývá než věřit, že se jim to během živých vystoupení podaří. To nelze popsat, to je třeba zažít.

www.nanazorin.cz
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím