Film: The Doors – When You're Strange

Vydáno 21.02.2011 | autor: Marie Bartošová

Pokud jste fanoušky Doors a Jima Morrisona, berte tento dokument spíše jako do počtu - nic nového nenabízí, zajímavý je jen komentářem Johnnyho Deppa.

Film: The Doors – When You're Strange dooooorsdooooorsThe Doors – When You're StrangeThe Doors – When You're Strange
Magic Box
Režie: Tom DiCillo
Hrají: Jim Morrison, Johnny Depp

Díky dobovým záběrům probereme politické a kulturní ovzduší v té době v USA, osobnost Jima Morrisona, vznik The Doors, písniček, první koncerty, alba - zkrátka vše, co znáte, až po Morrisonovu smrt. Nic nového pod sluncem, navíc jsme to viděli i ve filmu Doors režiséra Olivera Stonea.

Navíc je to časem docela nuda, protože se stále dokola opakuje jeden verš - natočí se deska, Morrison se sjíždí, nechodí na koncerty, problémy, natočí se další deska, Morrison se sjede... A tak dále. Deset minut se rozebírá, zda Morrison na jevišti ukázal penis. V jeho stavu asi jo.

Navíc se dokument nejvíc soustředí právě na Morrisona, ale o členech skupiny, kteří prakticky odehráli všechny koncerty i bez něho, nikoliv. Ani nečekejme nějaký hlubší vhled do psychologie postav.

Zajímavým je zde komentář, to proto, že jej namluvil Johnny Depp - a ten jediný dává dokumentu docela švih. Je zde přehršel archivních materiálů, včetně prolínajících se scén z Morrisonova filmu HWY (nejde o dotočené záběry, jen do zvuku je přidaná zpráva o Morrisonově úmrtí). Ale celkově vážně nic nového nepřináší.

Disk načíná uřvaný protipirát a zhruba devět minut trailerů, ty samé upoutávky pak najdeme ještě znovu v hlavním menu. Jinak žádné bonusy. A na to, že jde v podstatě o hudební dokument se záznamy hodně písní, je zvuk jen stereo.

 

Jan Lipšanský

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím