Češi mají ryze ekologickou kapelu!

Vydáno 04.10.2010 | autor: PR

Kapela zaměřená na odpad? To tu ještě nebylo. Nová formace Elektrošrot BAND se ve své tvorbě věnuje jedinému tématu – elektroodpad. Proč to dělá?

Češi mají ryze ekologickou kapelu! Češi mají ryze ekologickou kapelu!

V poslední době kapela úspěšně zahrála na letních festivalech a také natočila videoklip Elektropáni s apokalyptickou vizí budoucnosti. Klip byl natočen ve spolupráci s neziskovou společností Asekol. Ta propůjčila klipu motiv Šrotozemšťanů, soch vytvořených z elektroodpadu. „V klipu je zobrazen svět bez recyklace elektrospotřebičů. Skládky se stále zvětšují a z hromad netříděného elektrošrotu povstávají tvorové – Šrotozemšťani, kteří ohrožují a ničí svět,“ říká zpěvák skupiny Jan Zadražil.


Kapela Elektrošrot BAND je parta čtyř mladých hudebníků. Ti se loni rozhodli, že založí kapelu, která se svým zaměřením bude významně lišit od ostatích. A jaká je vlastně sestava? Michal Pavlíček ml. hraje především na klávesy a bicí. Dále se věnuje komponování hudby pro spoty a další podobné projekty, hraje v kapele Gang-ala-basta a po boku svého otce, známého kytaristy a hudebního skladatele, v kapele One season band.Basovou kytaru má v Elektrošrot BANDu na starosti Tomáš Lacina. V minulosti například hrál v doprovodné kapele Natalie Kocab. Jan Zadražil zpívá a je autorem většiny textů. Působí také jako divadelní herec a jeho tvář je známá ze seriálu Velmi křehké vztahy, kde hrál MUDr. Ludvíka Strnada. Jiří Novotný, přezdívaný Kulich, hraje na klávesy a kytaru. V minulosti hrál například ve skupinách Černý ucho a Moje Řeč. Za zmínku stojí i Kulichovy zvukařské zkušenosti u kapel Wohnout, Kryštof, Tři sestry a Kabát.

zdroj: 4info
zavřít