Žebřík 2012: Cenu si odnesli Kryštof, Tomáš Klus i A Banquet

Vydáno 16.03.2013 | autor: redakce

Na oslavě dvaceti let ankety Žebřík 2012 nejvíce bodovali Kryštof, Tomáš Klus, UDG a Celeste Buckingham. Objevem roku jsou A Banquet a speciální ocenění získali Chinaski.

Žebřík 2012: Cenu si odnesli Kryštof, Tomáš Klus i A Banquet Žebřík 2012: Cenu si odnesli Kryštof, Tomáš Klus i A Banquet

Největší úspěch během udílení hudebních cen Žebřík, které proběhlo 15. března v plzeňském Parkhotelu, zaznamenali Kryštof, kteří byli vyhlášeni Skupinou roku, bodovalo i jejich album a videoklip Inzerát a Richard Krajčo získal stříbro mezi zpěváky. Předstihl ho jen Tomáš Klus. Zajímavostí je, že Klusův hit Nina se stejně jako loni umístil na druhém místě mezi skladbami. Za nejlepší píseň fanoušci označili Run Run Run slovenské zpěvačky Celeste Buckingham.

V kategorii zpěvaček se toho příliš nezměnilo - titul obhájila Anna K před Anetou Langerovou a na třetím místě je doplnila Lenka Dusilová, která získlala bronz i díky albu Baromantika. Nejlepší deskou je podle čtenářů magazínu iREPORT album Akrobat od UDG, Objevem číslo 1 je trojice A Banquet, Akcí roku putovní festival Hrady.cz, videoklip se nejvíce povedl formaci Kofe-In a mezi filmy překvapivě uspěl dokument skupiny Imodium.

Na seznamu oceněných jsou také Chinaski, Vojta Dyk, Clou, Boris Carloff, Calm Season, festivaly Rock for People, Colours Of Ostrava či filmy Čtyři slunce a Okresní přebor.Bronzových sošek z dílny mistra Václava Česáka bylo rozdáno celkem 27 v devíti kategoriích. Speciální ocenění převzali Chinaski, kteří následně odehráli své "best of" vystoupení. Koncertně se předvedli také Celeste Buckingham, Prago Union + Livě band, Mňága a Žďorp a Nightwork, prezentující kromě svých osvědčených hitů také novinky z očekávaného alba.

"Děkujeme přítomným divákům a hlasujícím fanouškům za povedenou oslavu dvaceti let Žebříku i za výsledky ankety, v nichž se právem prosadily nejen hvězdy naší scény, ale také nové tváře a méně známí interpreti", dodává ředitel cen Žebřík Jarda Hudec.

Vyhlášení Žebříku bylo opět beznadějně vyprodané

Na šestihodinové show ve vyprodaném Parkhotelu došlo i na charitativní ocenění pro kapelu The Tap Tap, kterou tvoří handicapovaní studenti a absolventi Jedličkova ústavu. Na slavnostní večer v moderaci Tomáše Hanáka a Kláry Vytiskové poté navázala after party s hvězdami Žebříku, která probíhala až do ranních hodin.

Organizátory Hudebních cen Žebřík jsou magazín iREPORT a Plzeňský kraj. Akce je podpořena z projektu Plzeň - Evropské město kultury 2015 (www.plzen2015.eu) a Ministerstvem kultury ČR (www.mkcr.cz).

Kompletní výsledky včetně zahraniční části najdete na www.anketazebrik.cz. Hodinový záznam z finálového večera odvysílá Česká televize 29. března ve 23.30 na ČT2.


Skupina roku
1. Kryštof
2. Chinaski
3. UDG

Album roku
1. Akrobat - UDG
2. Inzerát - Kryštof
3. Baromantika – Lenka Dusilová

Skladba roku
1. Run Run Run – Celeste Buckingham
2. NinaTomáš Klus
3. 1000 - Clou

Videoklip roku
1. Jediná – Kofe-in
2. Inzerát - Kryštof
3. Falling – Boris Carloff

Zpěvák roku
1. Tomáš Klus
2. Richard Krajčo
3. Vojta Dyk

Zpěvačka roku
1. Anna K
2. Aneta Langerová
3. Lenka Dusilová

Objev roku (pod patronátem projektu Plzeň 2015)
1. A Banquet
2. Calm Season
3. Celeste Buckingham

Akce roku
1. Hrady.cz
2. Rock for people
3. Colours Of Ostrava

Film roku
1. Imodium – 9 a půl
2. Čtyři slunce
3. Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka

Průser roku
1. prezidentská amnestie
2. česká politika
3. Iveta Bartošová

Speciální cena magazínu iREPORT: Chinaski

Charitativní ocenění magazínu iREPORT a Plzeňského kraje: The Tap Tap

TZ, foto: Jan Zeman
Témata:  Chinaski, The Tap Tap, Imodium, Celeste Buckingham, Nightwork, Anna K, Aneta Langerová, Tomáš Klus, Kryštof, UDG

zavřít