Dave Greenfield, klávesista punkových The Stranglers, zemřel po pozitivním testu na Covid-19

Vydáno 04.05.2020 | autor: redakce

Rocková historie přišla o další velkou osobnost. Dave Greenfield dokázal s písních The Stranglers smísit téměř akademickou hru na klávesové nástroje s energií punku. Zemřel v nemocnici, kde byl hospitalizován po pozitivním testu na Covid-19.

Dave Greenfield, klávesista punkových The Stranglers, zemřel po pozitivním testu na Covid-19 Dave Greenfield, klávesista punkových The Stranglers, zemřel po pozitivním testu na Covid-19

„Dave byl neodmyslitelnou součástí kapely od konce roku 1975 a během těch pětačtyřiceti let s The Stranglers proslavil svou klávesovou magii po celém světě. Dave byl kouzelný, přátelský a výstřední charakter, muž, který si vždy našel čas na pokec,“ uvedli The Stranglers, jedna z nejvýznamnějších britských punkových kapel, na svém Facebooku. 

Dave Greenfield zemřel v neděli 3. května na srdeční problémy poté, co byl hospitalizován s pozitivním testem na nemoc Covid-19 způsobenou novým koronavirem. Bylo mu 71 let.

RECENZE: The Stranglers nehřeší na city

„Greenfield udělal zásadní převrat ve hře na klavír a jeho magický prstoklad hrál naprosto klíčovou roli ve zvuku The Stranglers. Nikdo na světě neuměl hrát jako on a nikdo nevymyslel tolik úžasných a rozmanitých zvuků,“ vzpomněl hudebníka respektovaný magazín Louder Than War.

red, oh

Témata: The Stranglers, punk

zavřít