Hudební svět truchlí: Odešel Gabi Delgado-Lopez z D.A.F. a na koronavirus zemřel saxofonista Manu DiBango

Vydáno 24.03.2020 | autor: redakce

Fanoušci oplakávají další velké hudební osobnosti, které se odebraly na věčnost. Ve věku 61 let zemřel Gabi Delgado-Lopez, zpěvák německé skupiny D.A.F. V důsledku infekce koronavirem odešel také kamerunský saxofonista Manu DiBango.

Hudební svět truchlí: Odešel Gabi Delgado-Lopez z D.A.F. a na koronavirus zemřel saxofonista Manu DiBango Hudební svět truchlí: Odešel Gabi Delgado-Lopez z D.A.F. a na koronavirus zemřel saxofonista Manu DiBango

Gabi Delgado-Lopez byl španělského původu, část dětství ale prožil v Německu, kam se v dospělosti vrátil. Stal se zpěvákem vlivné místní elektropunkové kapely D.A.F. Ta je vedle Kraftwerk nebo Can řazena k nejzásadnějším německým skupinám žánru elektronické hudby.

Smrt si říká rock'n'roll: Příběhy zesnulých hvězd

S D.A.F. nahrál Delgado-Lopez sedm alb, k tomu měl na kontě tři sólovky. Jeho skon potvrdil na sociální síti kolega z kapely Robert Görl. Příčinu smrti neuvedl. 

Také hudebníci se potýkají s pandemií koronaviru. Mezi oběti nemoci COVID-19, kterou virus způsobuje, se zařadil významný kamerunský jazzový saxofonista Manu DiBango. Zemřel ve věku 86 let v Paříži, kde žil po většinu života.

Zmiňme i další muzikanty, které koronavirus připravil o život. Již 19. března zemřel ve věku 67 let zpěvák Aurlus Mabélé, který ve světě proslavil hudbu z Konga. Teprve 59 let bylo argentinskému jazzovému trumpetistovi Marcelovi Peraltovi.

jm, foto: BBC, The Quietus

Témata: Gabi Delgado-Lopez, D.A.F., Manu DiBango

zavřít