Zemřel saxofonista Casey Benjamin, spolupracoval s Beyoncé i Johnem Legendem

Vydáno 02.04.2024 | autor: iREPORT

V pětačtyřiceti letech zemřel saxofonista Casey Benjamin, člen projektu Robert Glasper Experiment, který vyhrál v roce 2013 Grammy v kategorii Nejlepší R&B album. Spolupracoval také s frontmanem Fall Out Boy Patrickem Stumpem, Beyoncé, Johnem Legendem, Kendrickem Lamarem nebo Kanye Westem.

Zemřel saxofonista Casey Benjamin, spolupracoval s Beyoncé i Johnem Legendem Zemřel saxofonista Casey Benjamin, spolupracoval s Beyoncé i Johnem Legendem

Úmrtí Caseyho Benjamina potvrdil na sociálních sítích člen Living Colour Vernon Reid. „Je to pro mě obrovský šok. Byl tak mladý! Zemřel tak brzy! Tolik toho po sobě zanechal!“ napsal muzikant.

Smrt si říká rock'n'roll: Příběhy zesnulých hvězd

Benjamin se narodil v roce 1978 v Queensu v New Yorku. Na saxofon začal hrát ve svých osmi letech. Následně ve svém rodném městě studoval na The New School for Jazz and Contemporary Music, kde se potkal v roce 1997 s Robertem Glasperem, s nímž později spolupracoval. Poprvé se objevil na jeho albu Double-Booked z roku 2009.

Spolupracoval však i s řadou dalších významných muzikantů. Byl na turné s Patrickem Stumpem z Fall Out Boy a podílel se na nahrávkách Kendricka Lamara, Beyoncé, Johna Legenda nebo Kanyeho Westa.

red, foto: FB Jamala Ahmala
Témata: Casey Benjamin, Robert Glasper, funk, soul, jazz, smrt

zavřít