Aneta Langerová zpívala na Vyšehradě o srpnových kometách i o tom, jak se nad Prahou stmívá

Vydáno 2017-08-08 15:13:05

Pražským Vyšehradem se po dva srpnové večery nesl hlas Anety Langerové. V půvabném prostředí vynikly písně z alba Na Radosti, které vznikalo na stejnojmenném místě, kde se podle Anety zastavil čas. Zpěvačka v doprovodu své kapely a smyčcového tria diváky vtáhla do příběhů odehrávajících se v šumavských lesích. Atmosféra večera se postupně měnila s přicházejícím stmíváním. Jak symbolické bylo při rozhledu z Vyšehradu, když se z pódia nesla slova písně Divoká hejna: "Znáš to líp, líp než já, když se nad Prahou stmívá..."

V loňské novince Hvězda zase Langerová opěvovala perseidy kolující na nebi, lidově známé jako "slzy svatého Vavřince". Přestože na obloze zrovna žádné hvězdy ke spatření nebyly, zdálo se, jako by až v teplý srpnový večer píseň dostala ten správný náboj. Zpěvačka byla na pódiu po celou dobu pěvecky jistá, v hitech Malá mořská víla a Voda živá rozezpívala plné obecenstvo. Její komunikace s publikem byla přirozená a nenucená.

Aneta Langerová interview: Kontrasty jsou životadárné, baví mě zjišťovat, do čeho všeho jsem schopna vstoupit

V rámci letního miniturné Pod širou oblohou absolvuje Aneta Langerová ještě koncerty v Tišnově (8. srpna) a Sloupu v Čechách (25. srpna). Na podzim ji čeká hostování na rozlučkových koncertech Marty Kubišové, vydání CD a DVD Na vlně radosti, premiéra filmu 8 hlav šílenství režisérky Marty Novákové, kde ztvárnila hlavní roli, a 3. prosince pak velký koncert ve Foru Karlín se Symfonickým orchestrem českého rozhlasu. Více o jejích podzimních aktivitách jsme psali zde.

Foto: Lucie Levá, text: Josef Martínek

Témata: Aneta Langerová, Pod širou oblohou, Na Radosti

Aneta Langerová zpívala na Vyšehradě o srpnových kometách i o tom, jak se nad Prahou stmívá Aneta Langerová zpívala na Vyšehradě o srpnových kometách i o tom, jak se nad Prahou stmívá

Zobrazit fotogalerii (16)

zavřít