Arakain otřásal pódiem v plzeňské Šeříkovce, přivezl s sebou Doktora Triceratops

Vydáno 2021-11-05 12:00:00

V plzeňské Šeříkovce konala jedna ze zastávek Respiratour 2021 metalové ikony Arakain. Ta si s sebou přivezla formaci Doktor Triceratops, jejíž historie, podobně jako u Arakainu, sahá až do poloviny osmdesátých let. Zahrála například (jejími slovy jemnější) Pravdu o Pravdě, potom přitvrdila nářezem Šach Mat. Kytarista Randy se vžil do role Lucifera a mámil z nás duše s písní Rohatej. Dále zazněly songy Saj mou krev, Jaguars ("sportovní" hymna věnovaná vozíčkářskému týmu), Se mnou, pokora či jedna z nejstarších Na rohu Belgický.
Po deváté hodině už se sál zcela zaplnil a zanedlouho se fanoušci dočkali slibovaných headlinerů večera. V sestavě české metalové legendy už chyběl dlouholetý basák Zdeněk Kub, jehož nahradil Marek Loučka z Forrest Jump. Arakain svůj energický set zahájil písní Dnes ještě ne, následovaly letité songy Kolonie termitů, Zase spíš v noci sama, Princess či Karavana slibů. Skladbou Černý koně pak Honza Toužimský a spol. rozezpívali celý sál. Nechyběl ani Kyborg, Magor či Paganini. Rozloučení se spokojeným publikem poté nastalo prostřednictvím Ďábelské hry a Apage Satanas.

Foto: Šárka Preslová
Témata: Arakain, Doktor Triceratops, Plzeň, koncert

Arakain otřásal pódiem v plzeňské Šeříkovce, přivezl s sebou Doktora Triceratops Arakain otřásal pódiem v plzeňské Šeříkovce, přivezl s sebou Doktora Triceratops

Zobrazit fotogalerii (86)

zavřít