Blues Alive v Šumperku uctil Ettu James, zahráli Ana Popović i The Turtev Brothers

Vydáno 2022-11-24 12:52:10

Dvacátý šestý ročník festivalu Blues Alive v Šumperku začal pěkně zostra. Po čtvrté hodině odpolední se slavnostně otevřela Síň slávy Blues Alive s fotografiemi a předměty spojenými s festivalem za hudebního doprovodu Carolyn Wonderland. Poté zahráli ve foyer Domu kultury Dazed and Confused a o půl hodiny později již začal program na hlavním podiu, kde vystoupili čeští The Peanuts následování německou trojicí Muddy What?. Na programu byly také koncerty Anthony Geraci & The Boston All-Stars a Any Popović.

Páteční večer odstartovali v předsálí jedni z vítězů letošního Blues Aperitivu, kapela Black Pin. Vystoupili i polští Levi se zpěvačkou Ewou Novel, rodák z Georgie Jontavious Willis, který je současnou velkou hvězdou akustické countrybluesové školy, jako jsou Taj Mahal, nebo Keb'Mo'. Zahrála i mladá, jen dvaadvacetiletá texasanka Ally Venable se svou kapelou, Dustin Arbuckle and The Damnations obsadili podium po jednadvacáté hodině a pořádně to rozjeli a nabudili návštěvníky na vrchol večera, kdy vystoupil rodák z Bronxu, kytarista a zpěvák Popa Chubby.

Sobotní program záhajili ve Foyer Steven's na hlavní scéně slovenští The Turtev Brothers následováni švédskými blues-rockovými Black River Delta. V bluesově netradičním složení se představila francouzská trojice Tia Gouttebel (zpěv a kytara), Marco Glomeau na bicí a perkuse a Gilles Chabenat s niněrou. Během přestávky se dražila kytara podepsaná všemi účinkujícími a lahev modrého Ginu, výtěžek putoval na podporu napadené Ukrajině. Následoval koncert tria Delvon Lamarr Organ a na závěr festivalu proběhl ve znamení pocty jedné z nejlepších zpěvaček soulu a blues, před deseti lety zesnulé Ettě James. Speciální program sestavil výkvět amerických a britských hudebníků, klávesista Bruce Katz, harmonikář Giles Robson, kytarista Sandy Tweeddale, bubeník Liviu Pop, a baskytarista Paul Carmichael, o zpěv se postaraly Dana Gillespie, Robbin Kapsalis, Alice Amstrong a Daria Biancardi.

Foto: David Webr
Témata: Blues Alive, Ana Popović, The Turtev Brothers, Sandy Tweeddale, Liviu Pop, Paul Carmichael, Dana Gillespie, Robbin Kapsalis, Alice Amstrong, Daria Biancardi, Etta James, Marco Glomeau, Gilles Chabenat, Ewa Novel, Dazed and Confused

Blues Alive v Šumperku uctil Ettu James, zahráli Ana Popović i The Turtev Brothers Blues Alive v Šumperku uctil Ettu James, zahráli Ana Popović i The Turtev Brothers

Zobrazit fotogalerii (190)

zavřít