Gregory Porter nabídl Brnu jedinečný zážitek, po jeho boku vystoupil i Ondřej Pivec

Vydáno 2021-12-04 23:58:53

JazzFest Brno nabídl moravské metropoli na závěr festivalu jedinečný zážitek. Přivítal dvojnásobného držitele Grammy Gregoryho Portera v doprovodu své osmičlenné kapely, jejímž členem je i hammondkář a brněnský rodák Ondřej Pivec. Mocný hlas kalifornského jazzmana, jenž má na svém kontě sedm studiových alb, se rozezněl v zaplněném kostele svatého Jakuba a naladil přítomné na adventní čas.
"Muž s ušankou", jak se Porterovi říká, dokáže v textech popsat sociální nálady, zabrousit do vzpomínek na dětství, vracet se ke krušné historii amerických černochů, opěvovat lásku nebo vzpomínat na jamování s legendárními jazzmany a bluesmany, od nichž si vypůjčuje skladby, které osobitým způsobem přezpívává. 
Předešlý den nabídl Gregory Porter průřez svou tvorbou - byť v komornějším podání za doprovodu klavíru, hammondek a backing vokálů - také pražskému publiku v Obecním domě v rámci finále festivalu Struny podzimu.

Foto: Lukáš Knoll
Témata: Gregory Porter, Ondřej Pivec, JazzFest Brno

Gregory Porter nabídl Brnu jedinečný zážitek, po jeho boku vystoupil i Ondřej Pivec Gregory Porter nabídl Brnu jedinečný zážitek, po jeho boku vystoupil i Ondřej Pivec

Zobrazit fotogalerii (39)

zavřít