V dubnu do Prahy zavítá Gregory Porter, s ním i rodák Ondřej Pivec

Vydáno 18.01.2018 | autor: redakce

Držitel cen Grammy Gregory Porter vystoupí 23. dubna ve Foru Karlín. Společně s ním v jeho doprovodné kapele přijede i brněnský jazzový klávesista a hráč na Hammondovy varhany Ondřej Pivec, který už devět let v New Yorku doprovazí gospelové sbory v černošském baptistickém kostele. 

V dubnu do Prahy zavítá Gregory Porter, s ním i rodák Ondřej Pivec V dubnu do Prahy zavítá Gregory Porter, s ním i rodák Ondřej Pivec

Přestože Ondřej Pivec už od svých pětadvaceti let žije a působí v USA, začala jeho spolupráce s Gregory Porterem v roce 2013 v Čechách, když se setkali na pódiu Paláce Žofín v rámci festivalu Struny podzimu. Za podíl na Porterově albu Take Me To The Alley v roce 2017 získal Grammy. Na albu Ondřej rozeznívá své "hammondky" ve třech skladbách. Díky úspěšné spolupráci na nahrávce tohoto alba se Ondřej Pivec stal i členem rozšířené koncertní sestavy kapely Gregoryho Portera a absolvoval s ním turné po Britských ostrovech.

RECENZE: Gregory Porter zpívá písně svého platonického otce

Společně stanuli na pódiu vyprodané Royal Albert Hall v Londýně i na světoznámém Glastonbury, hráli také v pořadu klavíristy Joolse Hollanda v hlavním vysílacím čase na BBC. V této takzvané rozšířené sestavě odehraje Gregory Porter i letošní pražský koncert 23. dubna 2018 ve Foru Karlín v Praze, který bude jeho jedinou koncertní zastávkou v České republice a kam dorazí rovnou z dvojkoncertu v londýnské Royal Albert Hall pro více než 10 tisíc diváků.

Držitelé zlatého gramofónu

Gregory Porter se vydal na celosvětové turné hned po vydání svého nového alba Nat King Cole & Me, které vyšlo v říjnu roku 2017. V Čechách bude hrát již po čtvrté a koncert se bude konat v rámci festivalu True Music.

Svým výrazným a přitom neuvěřitelně hebkým barytonovým hlasem si Gregory Porter za krátkou dobu podmanil celý svět. Jeho hudba je směsí jazzu, funku, soulu, R&B, gospelu i popu. Čtyři vydaná alba byla odměněna pozvánkou na udílení cen Grammy. První dvě desky (Water a Be Good) získaly nominaci, třetí a čtvrté album (Liquid Spirit a Take Me to the Alley) už mu přinesly zlatý gramofonek. Nejnovější album Gregoryho Portera (Nat King Cole & Me) je poctou jeho idolu, legendárnímu zpěvákovi, pianistovi a skladateli.

Téma: Gregory Porter, Ondřej Pivec
lš, tz

zavřít